0
Subota 26.11.2016.
14:10 >> 17:08h

Zvezda od ponora do velikog trijumfa za samo minut (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u domaćem šampionatu pošto je u meču 17. kola golovima u samoj završnici napravila preokret i savladala domaći Metalac sa 2:1 (0:0), a ne bi bilo nezasluženo da je bilo i drugačije.

FK Crvena zvezda (zvanični sajt)
Ristić je zbog povrede zamenjen sredinom prvog poluvremena

Počećemo od kraja odnosno od 89. minuta kada je Zvezdin omladinac Luka Adžić postavio konačan rezultat i to samo nekoliko desetina sekundi nakon što je Petar Orlandić porvnao na 1:1.

Lako je moglo da se desi da bodovi ostanu u Gornjem Milanovcu pošto je domaćin prvi uspeo da pronađe put do mreže i to kapiten Panić u 68. minutu. Do tog momenta oba tima su stvarala i propiuštala šanse pa se samo čekalo ko će prvi obradovati svoje navijače.

Mogao je Metalac da overi pobedu u najmanje dve situacije, ali su u obe situacije domaći fudbaleri bili sebični, prvo Kajsedo, a potom i Mijić. I po ko zna koji put ispostavilo se tačnim nepisano fudbalsko pravilo da posle takvih promašaja sledi kazna.

Da bude još bolnije za domaći tim i publiku sve se desilo brzopotezno u roku od svega 60-ak sekundi kada su najpre Orlandić, a potom i Adžić savladali danas odličnog Nemanju Belića.

Ovim trijumfom Zvezda je zadržala šest bodova prednosti u odnosu na Partizan i Vojvodinu, a mini ciklus od tri gostovanja završila je sa sve tri pobede. Metalac je skliznuo na devetu poziciju.

Rezultati, 17. kolo: Bačka - Vojvodina 0:1 (Ašćerić 89), Novi Pazar - Javor 1:2  (Alivodić 12 - Gafurov 47, Cvetković 74pen), Radnik - Čukarički 1:1  (Adamović 73 - Fofana 28), Radnički Niš - Spartak 0:1 (Milić 86), Voždovac - Rad 0:0, Mladost - Borac 3:0 (Maslać 4ag, Bojović 20, 63), Metalac - Crvena zvezda 1:2 (Panić 68 - Orlandić 88, Adžić 89), Odigrano u petak: Partizan - Napredak 3:2

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 minut - KRAJ utakmice, Zvezda je golovima u samoj završnici uspela da napravi preokret i dođe do tri važna boda. Na debiju u zvaničnim utakmicama pogodak je postigap Luka Adžić i tako doneo veliki trijumf crveno-belima

89. minut - GOOOOOOOOL, Samo što su domaći krenuli sa centra izgubili su loptu, Donald se našao u šesnaestercu, zavrnuop je na drugu stativu gde je dočakao mladi Luka Adžić i zakucao je u gol domaćih

88. minut - GOOOOOOOOL, Lepa akcija Zvezde, Le Talek je došao u napad, asistirao Orlandiću koji je sa peterca gurnuo u gol

83. minut - Sada je Mijić hteo da reši utakmicu, šutirao je loše, a imao je i bolja rešenja
74. minut - Kajsedo je bio sebičan, umesto da doda usamljenom Mijiću šutnuo je loptu ali preko gola Manojlovića
72. minut - Orlandić je lepo zahvatio loptu glavom, ali nije bilo inteziteta u šutu pa je Belić bilo lakše da odbrani

68. minut - GOOOOOOOL, gužva u kaznenom prostoru Zvezde, lopta se odbila do kapitena Panića koji je gurnuo u gol. Gosti su se žalili da je bilo igranja rukom, ali sudija Anđelovski je pokazao na centar

67. minut - Božović menja napadača, umesto Sikimića u igri je Orlandić
64. minut - Jak udarac Srnića, lopta odlazi malo pored i malo iznad gola

61. minut - Odličan udarac Poletanoviča posle asistencije Sikimića, istakao se Belić prelepom odbranom

58. minut - Mijić nije imao snage da istrči sam ka golu Zvezde, sustigao ga je jedan defanzivac gostiju i sprečio da izađe sam ispred Manojlovića
57. minut - Udarac Račića, lopta odlazi preko gola
55. minut - U drugom poluvremenu drugačija slika, nema prilika punih 10 minuta
49. minut - Ponovo Donald šutira sa distance, ponovo neprecizno

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, u pauzi nije bilo izmena ni u jednom od timova

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, golova nije bilo, a mogli su i jedni i drugi da se raduju. Golmani Belić i Manojlović bili su najbolji akteri prvog dela igre
42. minut - Manojlović odlično brani udarac Stojanovića
40. minut - Posle brojnih prilika u prvih pola sata igra je malo usporena u poslednjih desetak minuta
32. minut - Odlična akcija Metalca, Stojković je bio na levoj strani, pokušao je da prebaci loptu do Kajseda na drugoj stativi, ali je intervenisao Manojlović

25. minut - Ponovo je Sikimić imao priliku i opet nije pogodio gol iz izgledne pozicije

23. minut - Kajsedo je bio oči u oči sa Manojlovićem, Zvezdin golman je izašao kao pobednik u duelu, ali je Ekvadorac bio prilično iskosa

21. minut - Udarac Sikimića, pogađa spoljni deo mreže

21. minut - Teren je zbog povrede morao da napusti kapiten Zvezde Ristić, u igru je ušao mladi Račić

19. minut - Novi udarac Donalda, ponovo je lopta otišla pored gola

17. minut - Srnić kasni na centaršut Ristića
12. minut - Manojlović brani udarac Stojanovića

7. minut - Donald jakim šutem šalje loptu tik iznad prečke

3. minut - Nova prilika za Zvezdu, prošao je Petković po desnoj strani, poslao povratnu loptu, ali intervenisala je odbrana Metalca

1. minut - Sa centra je krenula ekipa Crvene zvezde i već posle prvog napada mogli su da povedu gosti, šut Anđelkovića je izblokiran, a na odbirak nije uspeo da natrči Srnić

Metalac - Crvena zvezda 1:2 (0:0)

Panić 68 - Orlandić 88, Adžić 89

Metalac: Belić, Nikodijević, Simović, Otašević, Bondarenko, Panić, Mijić, Stojković (74 Ivanović), Kajsedo, Stojanović (69 Rovčanin), Mladenović (62 Jovanović)

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Fibel, Le Talek, Anđelković, Poletanović, Donald, Srnić, Ristić (21 Ristić), Plavšić (83 Adžić), Sikimić (67 Orlandić)