0
Petak 25.11.2016.
16:49 >> 19:42h

Partizan poput Feniksa: Od 0:2 do 3:2!

U derbiju 17. kola Super lige Srbije, Partizan je u Humskoj pobedio Napredak 3:2 (1:2) u dramatičnom meču. Crno-beli su bili u nokdaunu, gubili su 2:0 i imali igrača manje, ali su u nastavku uspeli da slome otpor Kruševljana i zadrže priključak za vodećom Crvenom zvezdom.

partizan.rs
Tantalove muke Partizana, ali na kraju pobeda: Leonardo, Božinov i Đurđević, u pozadini Leković

Kada je Vukanović iskoristio grešku Balažica i Milenkovića i doveo "čarapane" u vođstvo 2:0, a pre toga je Uroš Đurđević isključen zbog dva brza žuta kartona, činilo se da nema spasa izabranicima Marka Nikolića.

Ipak, tako nije mislio igrač utakmice Leonardo, koji je posle duplog pasa sa kapitenom Ilićem smanjio u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Početkom drugog poluvremena, nad Božinovim je napravljen jedanaesterac, a Leković je dobio crveni karton. Situacija se preokrenila iz temelja.

Leonardo je bio siguran sa "bele tačke". Partizan je napadao, stvarao šanse, ali nije bilo pobedonosnog pogotka do 84. minuta, kada je Alen Stevanović posle solo prodora uputio loptu ka golu Napretka. Na putu do mreže, lopta je udarila Simonovića i prevarila Petrovića, za veliko slavlje nekoliko hiljada gledalaca u Humskoj.

90+4. minut - Pobeda Partizana - 3:2 posle velikog preokreta.

84. minut - GOOOL, Alen Stevanović je šutirao, lopta je udarila nekog od Kruševljana i prevarila golmana Petrovića. Crno-beli blizu pobede.

81. minut - Odličan šut Leonarda, malo pored gola. Brazilac igra sjajno.
75. minut - Umalo het-trik Leonarda, ali Brazilac šutira pored stative.
69. minut - Jevtović je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Petrović bio na pravom mestu. Crno-beli kidišu na gol gostiju, ali i dalje 2:2.

56. minut - GOOO, Leonardo izjednačio - 2:2. Na terenu sada je 10 na 10!

55. minut - Penal za Partizan, crveni za Lekovića, snage su izjednačene. Srušen je Božinov.

48. minut - Partizan agresivan na startu iako ima igrača manje. Međutim,  crno-beli ostavljaju mnogo prostora za kontru opasnim Kruševljanima.

45+4. minut - Sadržajno prvo poluvreme. Kruševljani vode 2:1, Partizan ima fudbalera manje posle isključenja Đurđevića.

45+2. minut - GOOOL. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Leonardo vraća nadu domaćinu, smanjuje na 2:1. Asistent je kapiten Ilić.

42. minut - GOOOL, velika greška Milenkovića i Balažica, a Aleksi Vukanoviću nije bilo teško u situaciji 1 na 1 da savlada Kljajića. Partizan u nemogućoj misiji, dva gola zaostaka i igrača manje.

39. minut - Utakmica je prekinuta zbog dimne zavese u Humskoj.

37. minut - Još jedan žuti karton za Đurđevića, ovaj put zbog simuliranja, Partizan sa desetoricom u nastavku meča.

34. minut - Nervozni crno-beli. Požuteo je Đurđević, pre njega i kapiten Saša Ilić.

29. minut - Valeri Božinov je pogodio prečku posle centaršuta Miletića. Najbolja prilka za crno-bele.

20. minut - GOOOL, iznenađenje u Humskoj, vodi Napredak, strelac je Marko Gobeljić posle sjajne asistencije Šarca.

15. minut - Uroš Đurđević nije dobro primio loptu kada je bio u dobroj šansi, golman gostiju Petrović dobro je pratio situaciju.
6. minut - Pokušao je Leonardo iz slobodnog udarca, ali neprecizno. Crno-beli napadaju od prvog minuta, gosti, očekivano, opredelili su se za kontre.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Leonardo, Ilić, Jevtović, A. Stevanović, Đurđević, Božinov.

NAPREDAK: Petrović, Simonović, Miladinović, Šarac, N'Diaje, Šljivić, Urošević Leković, Markovski, Gobeljić, Vukanović.