0
Nedelja 06.11.2016.
22:36

Primera: Barsa pregrmela teško gostovanje u Sevilji (VIDEO)

Derbi meč između Sevilje i Barselone ostavljen je za kraj 11. kola Primere, a pobeda je uprkos ranom zaostataku na kraju pripala gostima 2:1 (1:1).

Slavlje fudbalera Barselone posle jednog od golova

Domaći su do prednosti došli već u 15. minutu kada je Vitolo na asistenciju Sarabije savladao Ter Štegena, a sve posle greške Katalonaca na sredini terena.

Međutim, Leo Mesi je svojim 500. golom u dresu Barselone izjednačio rezultat u 43. minutu i tako vratio nadu gostima da mogu do celog plena. Isti igrač je kod pobedonosnog gola bio asistent, dok je egzekutor bio Luis Suarez u 61. minutu.

Ovakav ishod derbija doveo je do toga da su u vrhu tabele ostali usamljeni Real i Barselona i sve je jasnije da će se između ova dva kluba voditi šampionska trka.

Ranije tokom dana posle pobede Reala protiv Leganesa trijumfe su zabeležili i Selta protiv Valensije te Viljareal u duelu sa Betisom, dok je meč Espanjola i Atletika završen bez pogodaka.

Primera, 11. kolo: Real Madrid - Leganes 3:0 (Bejl 38, 45+1, Morata 76), Espanjol - Atletik Bilbao 0:0, Selta - Valensija 2:1 (Ronkalja 43, Gvideti 77 - Pareho 32pen), Viljareal - Betis 2:0 (Trigeros 22, Sorijano 53), Sevilja - Barselona 1:2 (Vitolo 15 - Mesi 43, L. Suarez 61), Odigrano ranije: Malaga - Sporting Hihon 3:2, Granada - Deportivo 1:1, Real Sosijedad - Atletiko Madrid 2:0, Osasuna - Alaves 0:1, Las Palmas - Eibar 1:0