0
Nedelja 06.11.2016.
16:28 >> 18:56h

Partizan deklasirao Pazarce, drži korak sa Vojvodinom, preti Zvezdi (VIDEO)

Poslednja utakmica prvog kruga Superlige Srbije, tačnije 15. kola odigrana je na stadionu u Humskoj gde je domaći Partizan bez previše problema savladao Novi Pazar sa 4:0 (2:0).

partizan.rs
Đurđević predvodi napad Partizana

Iako je trener Nikolić bio primoran na određene promene u sastavu i ovih 11 koji su istrčali na teren pokazali su da su prejaki sa goste iz grada na Jošanici, koji praktično nisu ni zapreili Kljajiću za 90 minuta igre.

Bravu odbrane gostiju otključao je Marko Janković sredinom prvog poluvremena, da bi Stevanović već u 37. minutu novim golom postavio visoku lestvicu za Pazarce. Sve što smo videli u drugom delu su još dva pogotka crno-belih i to u laganom ritmu. Golgetersku seriju nastavio je mladi Uroš Đurđević, da bi tačku na ovaj meč prelepim golom stavio Đuričković u 83. minutu.

Ovim trijumfom Partizan se ponovo bodovno izjednačio sa Vojvodinom, odnosno pretekao je Napredak iz Kruševca, dok je zaostatak za Crvenom zvezdom ponovo šest bodova.

Superliga Srbije, 15. kolo: Javor - Radnički Niš 2:0 (Bjedov 10, Milović 79), Partizan - Novi Pazar 4:0 (Janković 25, Stevanović 37, Đurđević 54, Đuričković 84), Odigrano ranije: Vojvodina - Radnik 2:0, Bačka - Napredak 1:3, Čukarički - Voždovac 2:1, Spartak - Mladost Lučani 1:0, Rad - Metalac 1:1, Borac Čačak - Crvena zvezda 0:1

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+2. minut - Utakmica je završena, rutinska pobeda Partizana za kraj prvog kruga Superlige Srbije

83. minut - GOOOOOOOOOOL Samo nekoliko desetina sekundi kasnije demantovao nas je Petar Đuričković prelepim udarcem sa oko 25 metara zatresoa je mrežu Pazaraca

82. minut - Oba tima mirno privode utakmicu kraju, bez prevelike želje da postignu gol
70. minut - Trener Nikolić je odlučio da pravi promene, Božinova je zamenio Mihajlović, a Đurđić je ušao umesto Đurđevića
60. minut - Još jednom se zatresla mreža Pazaraca, gol je poništen zbog ofsajda u kom se našao Đurđević

54. minut - GOOOOOOL, Posle kornera na drugoj stativi su se našli napadači Božinov i Đurđević, gol je postigao kapiten mlade reprezentacije Srbije, iako je Bugarin proslavio kao da je on zatresao mrežu

54. minut - Mogao je Janković da postigne i drugi gol, ali su ga izblokirali gosti u poslednjem momentu
47. minut - Gužva pred golom gostiju, ali nema novog pogotka
46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu u Humskoj

Prvo poluvreme

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, Partizan je u laganom ritmu uspeo da slomi otpor gostiju i prema onome što može da se vidi Pazarci apsolutno ne mogu da urade ništa više osim da se izbore za častan poraz

37. minut - GOOOOOOL, Još jedna lepa akcija domaće ekipe, Miletić je prošao po levoj strani, dao povratnu loptu na koju je natrčao Stevanović i povisio na 2:0

27. minut - Nova prilika za Partizan, Božinov je šutirao glavom tik pored desne stative Zogovićevog gola

25. minut - GOOOOOOOL, Vodi Partizan sa 1:0, Stevanović je prošao po levoj strani, ubacio loptu u petarac, na loptu je natrčao Marko Janković i zakucao je u gol gostiju

23. minut - Udarac Jankovića iz slobodnjaka, visoko preko gola
17. minut - Saša Marjanović je probao udarcem iz slobodnog udarca, ali brani Zogović

9. minut - Prvu veliku šansu imao je mladi Đurđević, Zogović brani njegov slab udarac

8. minut - Partizan ima inicijativu, Novi Pazar preti iz kontranapada
1. minut - Već u prvom napadu crno-beli su zapretili gostima, ali nije bilo nikoga u petercu da gurne loptu u gol
1. minut - Utakmica je počela, Partizan je krenuo sa centra, na stadionu u Humskoj tek dve do tri hilajde gledalaca

Partizan - Novi Pazar 4:0

Janković 25, Stevanović 37. Đurđević 54, Đuričković 84

Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Everton, Marjanović, Janković, Stevanović, Božinov, Đurđević

Novi Pazar: Zogović, Stanojević, Alivodić, Travančić, Čečarić, Brunčević, Pajović, Dimitrijević, Rajabov, Svojić, Micevski