0
Nedelja 16.10.2016.
16:59 >> 22:47h

Serija A: Nema kraja Interovim posrtanjima, Lacio se izvukao (VIDEO)

Šest utakmica 8. Kola Serije A odigrano je u nedeljnim popodnevnim satima, a više uspeha su imali gostujući timovi koji su poraženi na samo jednom meču.

Ikardi na meti navijača Intera

Za najveće iznenađenje pobrinuo se Kaljari koji je trijumfovao na stadionu Đuzepe Meaca protiv grogiranog Intera rezultatom 2:1. Gosti sa Sardinije iskoristili su lošu atmosferu u klubu iz Milana koja je nastala usled sukoba navijača sa kapitenom Ikardijem, koji je još imao nesreću da promaši penal na ovom meču.

Poraz pred svojim navijačima izbegao je Lacio za koji je do 76.minuta igrao Sergej MIlinković Savić. Rimljani su golom iz penala u 96. minutu došli do zasluženog boda. Fiorentina bez Nenada Tomovića u timu nije uspela da savlada Atalantu, baš kao ni Đenova ekipu Empolija, a krivac za remi je i naš Darko Lazović koji je isključen u 34. minutu.

Jedini trijumf domaćih ekipa delo je Sasuola koji je preokretom u drugom poluvremenu uspeo da savlada slabašni Krotone.

Za kraj ostavljen je duel u Veroni gde je Milan lepim golovima u završnici prvog i na početku drugog poluvremena došao do važnog trijumfa protiv Kjeva za koji je svih 90 minuta odigrao Ivan Radovanović.

Rezultati 8. kola: Fiorentina - Atalanta 0:0, Đenova - Empoli 0:0, Inter - Kaljari 1:2 (Mario 56 - Melkiori 71, Handanović 85ag), Lacio - Bolonja 1:1 (Imobile 90+6pen - Helander 10), Sasuolo - Krotone 2:1 (Sensi 83, 86 - Falćineli 2), Kjevo - Milan 1:3 (Birsa 76 - Kucka 45, NIjang 46, Daineli 90+4ag), Ponedeljak: Palermo - Torino (20.45), Odigrano u subotu: Napoli - Roma 1:3 (Kulibali 58 - Džeko 43, 54, Salah 85), Peskara - Sampdorija 1:1 (Kampanjaro 23 - Kamapanjaro 12ag), Juventus - Udineze 2:1 (Dibala 43, 51pen - Jankto 30)