170
0
Nedelja 09.10.2016.
20:01

Kvalifikacije za SP: Gruzija “otkinula” bodove Velsu, minimalac Hrvatske, novi poraz "Kosova"

Četiri od planiranih devet utakmica u nedelje odigrano je u kasnim popodnevnim satima, a desilo se i jedno iznenađenje koje će prijati selekciji Srbije.

Detalj kada je Gruzija došla do izjednačujućeg gola za vredan bod

Jedan od konkurenata “orlova” u borbi za prvo mesto u grupi D - selekcija Velsa nije uspela da savlada Gruziju u Kardifu pošto je posle 90 minuta igre bilo 1:1. Ostrvljane je u vođstvo doveo Bejl lepim udarcem glavom još u 10. minutu i tada je izgledalo da će Vels lako do nova tri boda. Međutim, gosti iz Gruzije su bili bolji rival u drugih 45 minuta i pravo je čudo kako posle izjednačenja nisu uspeli da dođu i do potpunog preokreta.

U grupi G Izrael je došao do očekivane pobede protiv Lihtentenštajna, ali daleko teže nego što se očekivalo. Strepeli su domaći do poslednjeg minuta nakon što je Gopel u 49. minutu smanjio na 2:1.

U grupi I Ukrajina je na neutralnom terenu u Krakovu savladala selekciju nepriznate države Kosovo sa 3:0, ali je do poslednjih 10-ak minuta vladala neizvesnost.

Uzbudljivo je bilo i u Tampereu gde je Hrvatska pogotkom Mandžukića, koji je praktično ukrao gol Kramariću, savladala Finsku sa 1:0 i tako ovaj ciklus završila sa svih šest osvojenih bodova.

Kvalifikacije za SP 2018, Rezultati i tabele:

Grupa D: Vels - Gruzija 1:1 (Bejl 10 - Okriašvili 57), Moldavija - Republika Irska (20.45), Srbija - Austrija (20.45)

Tabela: Vels 5, Srbija 4, Austrija 4, Republika Irska 4, Gruzija 1, Moldavija 0

Grupa G: Izrael - Lihtenštajn 2:1 (Hemed 3, 16 - Gopel 49), Albanija - Španija (20.45), BJR Makedonija - Italija (20.45)

Tabela: Albanija 6, Izrael 6, Španija 4, Italija 4, BJR Makedonija 0, Lihtenštajn 0

Grupa I: Finska - Hrvatska 0:1 (Mandžukić 18), Ukrajina - Kosovo* 3:0 (Kravec 31, Jarmolenko 81, Rotan 87), Island - Turska

Tabela: Hrvatska 7, Ukrajina 5, Island 4, Turska 2, Finska 1, Kosovo* 1