0
Nedelja 02.10.2016.
18:25 >> 20:58h

Partizan nastavio seriju pobeda, upisao se i Đurđević (VIDEO)

Petom uzastopnom pobedom, četvrtom u Superligi Srbije, ekipa Partizana nastavlja pohod ka samom vrhu tabele pošto je preskočila i niški Radnički na trećem mestu. U utakmici 11. kola crno-beli su u Humskoj savladali lučansku Mladost sa 3:1 (1:0).

partizan.rs/Miroslav Todorović
Kljajić je primio gol u prvenstvu posle skoro mesec i po, od duela sa Spartakom

Golove za domaću ekipu postigli su Leonardo (45), Đurđević (60) i Božinov (67), dok je za goste sa bele tačke pogodio Bojović (57).

Trener gostiju Nenad Milovanović odlučio je da proba da izbegne poraz tako što njegov tim čvrstom odbranom ne bi primio gol, ali je njegov plan pao u vodu u završnici prvog dela kada je Leonardo lepim golom iz slobodnog udarca pogodio gol Krznarića.

To je primoralo goste da se otvore u drugom delu što im je donelo rezultat jer su uspeli da dođu do izjednačenja sa bele tačke posle faula koji je u svom kaznenom prostoru napravio Đurđević.

Iskupio se iskusni napadač samo koji minut kasnije kada je asistirao usamljenom Đurđeviću kom nije bilo teško da lobuje golmana gostiju. Rezultat je donela i sledeća izmena u redovima Partizana pošto je upravo Božinov, koji je zamenio Đurđića, bio strelac trećeg gola.

Crno-beli su nastavili seriju svojih pobeda, dok je prekinut niz Lučanaca od tri utakmice u kojima su trijumfovali.

U preostalim utakmicama 11. kola Vojvodina je minimalno savladala Metalac, Novi Pazar niški Radnički, kao i Bačka ekipu Voždovca. Rad je uzeo sva tri boda na gostovanju u Subotici, a Napredak protiv Radnika u Surdulici. Nema kraja krizi Čukaričkog, koji nije uspeo na svom terenu da savlada ni čačanski Borac.

Superliga Srbije, 11. kolo: Bačka - Voždovac 2:1 (Stojanović 64ag, Ilić 90 - Gajić 86), Spartak - Rad 0:1 (Lutovac 42), Javor - Crvena zvezda 2:4(Karišik 45 - Donald 37, Sikimić 45+1, Milović 58ag), Čukarički - Borac 1:1 (Docić 36 - Jovanović 57), Novi Pazar - Radnički Niš 1:0 (Dimitrijević 32), Partizan - Mladost Lučani 3:1 (Leonardo 45, Đurđević 60, Božinov 67 - Bojović 57pen), Radnik - Napredak 0:1 (Punoševac87), Vojvodina - Metalac 1:0 (Meleg 13)

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice, Partizan je pobedio Mladost sa 3:1 i tako nastavio pobednički niz
90. minut - Igraće se još tri minuta nadokande izgubljenog vremena
85. minut - Krznarić reaguje ispred Kosovića
82.minut - Leonardo traži Božinova na drugoj stativi, ali Bugarin kasni
76. minut - Leonardo je pokušao dijagonalom još jednom da pogodi ol Krznarića, koji je bio savladan, ali lopta ide pored gola
69. minut - Udarac Jovanovića, brani Kljajić, ostaje 3:1

67. minut - GOOOOOOOOOOOOL, Samo nekoliko minuta bilo je dovoljno Valeriju Božinovu da postigne gol nakon što je zamenio Đurđića. Asistirao mu je Leonardo kroz sredinuodbrane - 3:1

63. minut - Nova prilika za MLadost, Pejović je hvatao volej, šutirao, ali je lopta otišla malo iznad Kljajićevog gola

60. minut - GOOOOOOOL, Uroš Đurđević koristi grešku odbrane Mladosti i lepim lob udarcem savladao je Krznarića - 2:1, Asistent je bio Đurđić

57. minut - GOOOOOOOL, Bojović postiže gol sa bele tačke i poravnava na 1:1

56. minut - Penal za Mladost zbog prekršaja Đurđića
51. minut - Izblokiran je udarac Saše Ilića, korner za Partizan
48. minut - Prvi pokušaj Lučanaca, sa 7-8 metara pokušao je Bojović udarcem glavom
46. minut - Počeo je drugi deo

Prvo poluvreme

45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme, Bunker gostiju razbio je projektilom iz slobodnog udarca Leonardo

45+2. minut - Atraktivan pokušaj Đurđića, ali nije bio precizan

45. minut - GOOOOOOOL, Dosadu je prekinuo prelepim golom iz slobodnjaka Brazilac Leonardo - 1:0

43. minut - Bliži se kraj prvog poluvremena i dalje ništa novo, nema prilika ni na jednoj strani

36. minut - Malo je nedostajalo da Partizan dođe do prednosti, ubačena je lopta sa strane u kazneni prostor, ali je Miletič kasnio na drugoj stativi

26. minut - Jevtoviću je povređena arkada posle jednog sudara glavama

20. minut - Dosadna utakmica u Humskoj, gosti igraju sa pet igrača u poslednjoj liniji i potuno su umrtvili igru

9. minut - Đurđić je pao u kaznenom prostoru Mladosti, ali sudija Vasić nije pokazao na belu tačku, smatrao je da nema elementa za penal

7. minut - Partizan diktira tempo od samog starta, za sada bez pravih prilika
1. minut - Utakmica je počela, na stedionu svega 2-3.000 gladalaca

Partizan - Mladost Lučani 3:1 (1:0)

Partizan: Kljajić, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Jevtović, Everton, Janković, Leonardo, Đurđević, Đurđić

Mladost: Krznarić, Pešić, Milošević, Šatara, Saničanin, Protić, Pejović, Milosavljević, Radivojević, Jovanović, Bojović