0
Sreda 14.09.2016.
22:24

Liga šampiona: Kolarov asistent, preokret u završnici u Madridu (VIDEO)

U sredu je odigrano preostalih devet utakmica 1. kola Lige šampiona pošto je uz redovnih osam na programu bio i odloženi meč Grupe C između Mančester Sitija i Borusije iz Menhengladbaha.

Aleksandar Kolarov je pomogao Agueru da ostvari het-trik

Siti je sa tri gola Serhija Aguera i jednim Ihenača lako izašao na kraj sa gostima iz Menhegladbaha nagovestivši da će se između Barselone i njih voditi borba za prvo mesto u grupi C. Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta i to na poziciji levog beka, a bio je asistent kod prvog pogotka argentinskog napadača.

U grupi E je bilo vrlo zanimljivo jer je viđeno čak sedam golova u dva meča, a svih sedam palo je u prvih 45 minuta. I pored zaostatka od dva pogotka CSKA je uspeo da izbegne poraz u Leverkuzenu, a to nije pošlo od ruke Totenhemu pred svojim navijačima na Vembliju iako je imao 45 minuta da dođe makar do boda.

Malo je nedostajalo da Real pretrpi poraz na startu elitnog takmičenja pošto je sve do 89. minuta imao zaostatak u duelu sa Sportingom, za koji je od 70. minuta igrao Lazar Marković. Međutim, prvo je lepim golom iz slobodnjaka izjednačio Kristijano Ronaldo, da bi Alvaro Morata bukvalno u poslednjoj sekundi doneo tri boda prvaku Evrope. Borusija iz Dortmunda nije imala milosti prema Legiji pošto je u Varšavi postigla čak šest pogodaka. U domaćem timu od 75. minuta igrao je Miroslav Radović.

Lester je na debiju u Ligi šampiona došao do sva tri boda na gostovanju u Belgiji, dok je Kopenhagen bez Andrije Pavlovića uspeo da izbori remi protiv Porta.

Lion je bez previše problema savladao zagrebački Dinamo sa 3:0, a jedini meč u kom nije bilo golova odigran je u Torinu, a sastali su se Juventus i Sevilja.

GRUPA C: Mančester Siti - Borusija Menhengladbah 4:0 (Aguero 9, 28pen, 77, Ihenačo 90), Barselona - Seltik 7:0 ((Mesi 3, 27, 60, Nejmar 50, Inijesta 59, Suarez 75, 87)

GRUPA E: Bajer Leverkuzen - CSKA Moskva 2:2 (Mehmedi 9, Čalhanoglu 15 - Džagojev 36, Jeremenko 38), Totenhem - Monako 1:2 (Aldervejreld 45 - Bernardo Silva, Lemar 31)

GRUPA F: Real Madrid - Sporting Lisabon 2:1 (Ronaldo 89, Morata 90+4 - Cezar Bruno 48), Legija - Borusija Dortmund 0:6 (Gece 7, Papastopulos 15, Bartra 17, Gereiro 51, Kastro 76, Obamejang 87)

GRUPA G: Briž - Lester 0:3 (Albrajton 5, Marez 29, 61pen), Porto - Kopenhagen 1:1 (Monteiro 13 - Kornelijus 52)

GRUPA H: Olimpik Lion - Dinamo Zagreb 3:0 (Tolizo 13, Feri 49, Korne 57), Juventus - Sevilja 0:0