Utorak 1. 4. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 14.09.2016.
11:03
Tanjug, Vestionline A

Dobija li Partizan predsednika?

Fudbalski klub Partizan mogao bi u sredu u popodnevnim časovima, iz trećeg pokušaja, da dobije novog predsednika, pod uslovom da Izborna skupština prođe bez incidenata.

M. Todorović
Milorad Vučelić (drugi zdesna), favorit na papiru, ali...

Tačno u 17 sati u Sportskom centru Teleoptik okupiće se delegati sa pravom glasa, koji će prema najavama birati između kandidata aktuelnog rukovodstva Milorada Vučelića i predvodnika "opozicije" Nenada Bjekovića.

Poslednje informacije govore da Vučelić, gotovo izvesno, ima neophodnu većinu, ali kad je Partizan u pitanju, teško je govoriti o bilo kakvoj izvesnosti, pogotovo kada se imaju u vidu nemile scene sa prethodne Skupštine koja je prekinuta 24. maja posle mučnih scena i uvreda.

Tada je trebalo da se bira između Ivana Ćurkovića i Bjekovića, ali nije se mrdnulo dalje od prve tačke dnevnog reda, utvrđivanja kvoruma zbog ovlašćenja i došlo je do odlaganja.

Skupština crno-belih ima 55 članova, a za kvorum i izbor novog predsednika, kao i članova Upravnog odbora potrebno je da prisustvuje najmanje 33.

Poslednjih dana pale su mnoge teške reči po medijima između "zaraćenih strana", a da je sve stiglo do nivoa koji je poražavajući odslikava i činjenica da je juče ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović pozvao članove Skupštine da se "ponašaju dostojanstveno i ne prave dodatni posao policiji".

I dok traje "borba za vlast" Partizan je prošle sezone izgubio šampionsku trku sa Crvenom zvezdom, nikad ubedljivije, a posle samo osam kola u novoj sezoni već ima zaostatak od devet bodova.

Ako crno-beli dobiju predsednika, prvi ispit pod novim rukovodstvom, biće najteži mogući - 152. večiti derbi koji je na programu u subotu od 18 sati u Humskoj.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online