0
Nedelja 04.09.2016.
19:59 >> 22:47h

Kvalifikacije za SP: Neverovatan remi Crnogoraca, Englezi u završnici do pobede u Trnavi

Utakmicama u grupama C, E i F počele su kvalifikacije na evropskom kontinentu za Svetsko prvenstvo u Rusiji, koje će biti održano 2018. godine u Rusiji.

Lalana je doneo pobedu Englezima

U devet odigranih utakmica više uspeha su imali gosti koji su zabeležili četiri pobede, četiri utakmice završeno je remijem, a samo je Danska osvojila tri boda pred svojim navijačima.

Do tri boda van svoje zemlje došli Azerbejdžanci koji su golom nama dobro poznatog Gurbanova trijumfovali sa 1:0 protiv San Marina.

U grupi E Danska je ranim golom Eriksena uspela da dođe do celog plena u duelu sa Jermenijom, dok su Kazahstan i Poljska podelili bodove iako su gosti imali čak dva gola prednosti posle prvih 45 minuta.

Slična slika viđena je i u Viljnusu gde je Litvanija imala prednost od 2:0 posle prvog poluvremena, ali su Slovenci ipak uspeli da izbegnu poraz i to pogotkom Cezara u 94. minutu.

U Trnavi je takođe konačan rezultat postignut u nadoknadi izgubljenog vremena pošto je Lalana u 95. minutu savladao Kozačika za pobedu Engleske prtotiv Slovačke od 1:0. Treba napomenuti da je domaćin od 57. minuta igrao sa igračem manje pošto je Milorad Mažić isključio Martina Škrtela.

Nemačka je rutinski došla do pobede u duelu sa Norveškom pošto je već u prvih 45 minuta postigla dva od ukupno tri gola, dok je Severna Irska napravila malo iznenađenje jer je ostala neporažena u duelu sa Češkom.

Crna Gora je uspela da izbegne poraz u Rumuniji iako je primila gol u 84. minutu. Samo dva minuta kasnije Stevan Jovetić je lepim udarcem glavom izjednačio i tako postavio konačnih 1:1. Ipak, domaćin je bio bliži pobedi pošto je u 94. minutu dosuđen penal za naše istočne komšije, ali je Stančiju prebacio gol Mladena Božovića.

Škotska je očekivano i prilično ubedljivo savladala Maltu u Valeti sa čak 5:1.

Kvalifikacije za SP 2018, Grupa C: San Marino - Azerbejdžan 0:1 (Gurbanov 45+1), Češka - Severna Irska 0:0, Norveška - Nemačka 0:3 (Miler 15, 60, Kimih 45), Grupa E: Danska - Jermenija 1:0 (Eriksen 17), Kazahstan - Poljska 2:2 (Kižičenko 51, 58 - Kapustka 9, Levandovski 35pen), Rumunija - Crna Gora 1:1 (Popa 85 - Jovetić 87), Grupa F: Slovačka - Engleska 0:1 (Lalana 90+5), Litvanija - Slovenija 2:2 (Černih 32, Slivka 34 - Krhin 77, Cezar 90+4),  Malta - Škotska 1:5 (Efiong 14 - Snodgras 10, 61pen, 84, Martin 53, Flečer 78)