0
Nedelja 08.11.2009.
17:26

Milan trijumfovao na "Olimpiku"

U meču 12. kola Serije A, ekipa Milana je trijumfom u derbiju protiv Lacija na "Olimpiku" rezultatom 1:2, preuzela treću poziciju u italijanskom šampionatu.

"Roso-neri" su već na poluvremenu utakmice u Rimu vodili golovima Pata i Tijaga, koji je u nastavku zatresao i svoju mrežu, ali je do kraja gostujuća ekipa zadržala prednost i dočepala se tri nova boda kojima se popela na treću poziciju na tabeli.

Lacio je novim porazom ostao pri dnu tabele, dok je na vrhu Milan preskočio ekipu Sampdorije koja je izgubila sa 2:0 na gostovanju Kaljariju. Na drugom mestu ostao je Juventus, koji je u subotu deklasirao Atalantu u Bergamu sa 2:5.

Kamoranezi je započeo seriju pogodaka u 36. minutu, a isti igrač je samo minut kasnije ponovo matirao odbranu domaćina. Domaći su smanjili preko Valdesa u 51. minutu, ali je Melo doveo Juventus u vođstvo od 1:3. Karavolo je ponovo dao nadu Atalanti u 71. minutu, međutim Dijego u 84. i Trezegea u 87. minutu golovima su zapečatili sudbinu domaćina i osigurali nove bodove koji su ih učvrstili se na drugoj poziciji Serije A.

Korak sa vodećima i dalje drži Fiorentina koja je slavila u Udinama golom Vargasa u 84. minutu, a Đenova je bila ubedljiva protiv Sijene sa 4:2.

Bari je savladao Livorno golom Alegretija, Bolonja je bila bolja od Palerma 3:1, dok je Parma sa 2:0 ispratila Kjevo.

U poslednjem meču ovog kola Inter je u derbiju na "Meaci" dočekao Romu s kojom je odigrao nerešeno 1:1. Gosti su vodili od 13. minuta preko crnogorskog reprezentativca Mirka Vučinića, ali je Samjel Eto u 48. minutu poravnao, pa "neroazuri" sa 29 bodova i dalje vode na tabeli šampionata, sa pet bodova prednosti u odnosu na "staru damu".

Bari - Livorno 1:0 (1:0)