0
Subota 02.07.2016.
20:52

Nemačka u polufinalu, "azuri" u suzama

Treći polufinalista EP u Francuskoj je Nemačka. Svetski šampion je posle drama u penal seriji bio bolji od Italije - 7:6. Posle 120 minuta bilo je 1:1.

Hektor je izveo odlučujući penal za pobedu Nemaca

U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo prilika za gol,ali su se zato u drugom mreže tresle dva put, po jednom na obe strane.

Nemci su inicijativu naplatili golom Mesuta Ozila, a mogli su i do ubedljivijeg vođstva da iskusni Bufon nije sprečio Gomeza da postigne maestralan gol petom. Vrlo brzo je usledila kazna pošto je sudija Kasaiji potpuno opravdano dosudio penal posle igranja rukom u kaznenom prostori Boatenga. Bonući je bio više nego siguran pošto Nojer nije bio ni blizu da odbrani taj udarac.

U dodatnih 30 minuta pogodaka nije bilo pa su pobednika, kao i u duelu Poljske i Portugalije, odlučili penali.

Tragičar meča je Darmjan, koji je promašio penal u devetoj seriji, a onda je Hektor doneo veliku radost četi Jokaima Leva, koja se plasirala među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Nemačka će se za finale boriti protiv boljeg iz poslednjeg letvrtfinalnog duela u kom će se u nedelju sastati Francuska i Island.

PENALI
Hektor je siguran, Nemačka je u polufinalu EP!
Nojer brani Darmjanu! Druga meč lopta.
Džerom Boateng je precizan - 5:5.
De Šiljo pogađa od stative - 5:4 za Italiju.
Kirh siguran - 4:4.
Parolo je precizan - 4:3 za Italiju.
Mats Humels precizan, umalo je Bufon odbranio - 3:3.
Đakerini pogađa - 3:2.
Bastijan Švajnštajger prebacuje gol. Propupštena meč lopta. Samo 4 gola od 10 penala.
Nojer brani šut Bonućiju.
Draksler pogađa - 3:3.
Pele promašuje gol. Serija promašaja.
Mesut Ozil pogađa stativu. Sada je prednost na strani Italije.
Barzalji je siguran, 2:1 za Italiju u penal seriji.
Bufon brani šut Tomasu Mileru.
Zaza promašuje ceo gol. Prednost za Nemce.
Kros izjednačuje - 1:1.
1:0 za Italiju, Insinje je precizan.
120+1. minut - Penali odlučuju trećeg polufinalistu EP u Francuskoj!

113. minut - Insinje je pokušao, ali Nojer je na pravom mestu.

109. minut - Nemci zi kontre mogli do gola, ali je Drakser zakasnio sa dodavanjem Mileru. U nastavku akcije, Švajnštajger je pokušao iz daljine, ali preko gola "azura".
105. minut - Gotov je prvi produžetak.
99. minut - Nemci imaju veći posed lopte u nogama u prvom produžetku, ali nema prilike da se ugrozi Bufon.
90+3. minut - Igraće se produžeci, najpoštenije. Izjednačen meč, ne bi bilo iznenađenje da penali odluče o pobedniku.
89. minut - De Šilji preti Nojeru, ali samo do spoljnog dela mreže.
85. minut - Kao da obe selekcije čekaju na produžetke.

78. minut - GOOOOL, Bonući sa bele tačke za izjednačenje. Ovo je prvi gol koji je Nemačka primila na ovom EP.

77. minut - Penal za Italiju. Boateng je igrao rukom. Najstroža kazna za "azure".

65. minut - GOOOOL, Mezut Ozil je doveo Nemačku u vođstvo. Posle gužve, najbolje se snašao vezista Arsenala i posle asistencije Hektora prvi put na šampionatu matirao Đanluiđija Bufona.

54. minut - Tomas Miler je imao možda i najbolju šansu na utakmici, ali je bio zamalo neprecizan. Nemci bolji u nastavku.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Gotovo je prvo poluvreme, bez golova. Ipak, u poslednjih pet minuta uzbuđenja, ali nije bilo golova.
43. minut - Meč se rasplamsao, Italija je bila u prilici da povede. Đakerini i Sturaro nisu našli put do mreže Nojera.
42. minut - Miler je imao dobru šansu, ali je slabo šutirao, pa je Bufon lako zakustavio udarac veziste "pancera".
41. minut - Oprezno na obe strane, bez prilika za gol. Samo jedna šut u okvir gola i to su pokušali Italijani. Nojer još nije vadio loptu iz svoje mreže na ovom EP.
15. minut - Nema uzbuđenja u Bordou, oprez na obe strane. Umesto Kedire na terenu je Švajnštajger. Prinudna izmena u Nemačkoj.
1. minut - Utakmica je počela. Italijani oslabljeni neigranjem povređenih De Rosija i Kandreve. Zbog dva žuta kartona ne igra ni Mota.

SASTAVI REPREZENTACIJA!

NEMAČKA: Nojer, Boateng, Humels, Hevedes, Kimič, Kedira, Kros, Hektor, Ezil, Miler, Gomes.

ITALIJA: Bufon, Barzalji, Bonuči, Kjelini, Florenci, Parolo, Sturaro, Đakerini, De Šiljo, Eder, Pele.