0
Ponedeljak 27.06.2016.
20:55

Islandska bajka traje, izbacili su nadmene Engleze, na redu su Francuzi

Za najveće iznenađenje osmine finala Evropskog prvenstva u Francuskoj pobrinula se selekcija Islanda koja je u poslednjem meču ove runde takmičenja savladala reprezentaciju Engleske sa 2:1 (2:1).

Islanđani su dali gol fore Englezima

Malo ko je verovao da maleni Island može da nastavi tamo gde je stao u grupnoj fazi takmičenja, a kada je Engleska povela golom Runija iz penala već u 4. minutu mnogi su pomislili da im se smeši katastrofa.

Međutim, ono što je najvažnije sa tim razmišljanjem se nisu složili borbeni Islanđani koji su već u prvom sledećem napadu izjednačili preko Ragnara Sigurdsona i to još jednom posle akcije iz auta.

Za potpuni preokret već u 21. minutu pobrinuo se centarfor Sigtorson koji se odlično snašao u šesnaestercu Engleske, a dosta mu je pripomogao i Džo Hart koji je očajno reagovao.

Do kraja utakmice je ostalo punih 70 minuta i verovalo se da ćemo da vidimo pravi vatromet golova, ali sve se završilo na navedena tri pošto su Islanđani uspešno čuvali svoj gol i vrebali svoju priliku iz kontranapada.

Precenjeni i prepotentni Englezi čak nisu imali ni pravu priliku za pogodak, odnosno sve se završavalo na udarcima sa distance. Island će u četvrtfinalu, 3. jula, igrati protiv Francuske koja je u nedelju savladala selekciju Republike Irske.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 minut - Kraj utakmice, Island je u četvrtfinalu
83. minut - Malo je nedostajalo da Islanđani postignu i treći gol, ali je Hart uspeo da odbrani udarac i pošalje loptu u korner
79. minut - Kejn u dobroj poziciji šutira jako loše glavom
72. minut - Oprobao je šut i desni bek Islanda Sevarson, ali je lopta otišla preko Hartovog gola
68. minut - Udarac Vilšira sa distance, ali nije bio precizan
60. minut - Hodžson baca poslednji adut u vatru, Džejmi Vardi je zamenio Rahima Sterlinga, kreću Englezi svim silama u napad

55. minut - Probao je makazicama sa 6-7 metara strelac prvog gola za Island Ragnar Sigurdson, ali ne njegovu nesreću lopta je išla pravo u Harta

50. minut - Hari Kejn je pokušao udarcem glavom, ali nije bilo inteziteta pa je golman Islanda lako intervenisao
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Island ima prednost od 2:1 iako su Englezi ti koji diktiraju tempo meča

38. minut - Smoling je čekao loptu na drugoj stativi posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali mu je bila visoka pa je nije dobro zahvatio
31. minut - Englezi traže još jedan penal, ali ispostavilo se da je Dele Ali simulirao i dobro je za njega što mu sudija Skomina nije dao žuti karton
28. minut - Golman Islanda odlično brani volej udarac Harija Kejna, šalje loptu u korner

19. minut - GOOOOOOOL, centarfor Islanda Sigtorson odlično reaguje i Hart ponovo mora da vadi loptu iz mreže, Engleska - Island 1:2

17. minut - Kejn je oprovao udarac, ali je lopta otišla preko gola

6. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Islanđani izrađenom akcijom iz auta dolaze do izjednačenja, strelac je Ragnar Sigurdson, Engleska - Island 1:1

4. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Runi realizuje kazneni udarac za vođstvo Engleske

4. minut - Penal za Englesku zbog prekršaja golmana Islanda nad Sterlingom
1. minut - Utakmica je počela, početni udarac su izveli Englezi

Sastavi timova:

ENGLESKA (4-3-3): Hart - Voker, Kejhil, Smoling, Rouz - Ali, Dajer, Runi - Staridž, Kejn, Sterling

ISLAND (4-4-2): Haldorson - Sevarson, Arnason, R. Sigurdson, Skulason - Gudmundson, G. Sigurdson, Gunarson, Bjarnason - Sigtorson, Bodvarson