0
Nedelja 26.06.2016.
17:49 >> 19:52h

"Panceri" jurišaju na titulu, Slovačka je preskočena

Za sada najubedljiviju pobedu u utakmicama osmine finala Evropskog prvenstva zabeležila je selekcija Nemačke, koja je u nedelju u Lilu savladala reprezentaciju Slovačke sa 3:0 (2:0).

Golom Boatenga Nemačka je povela protiv Slovačke

Već u 8. minutu lepim volej udarcem Džerom Boateng je otključao bravu Slovaka, koji su se nadali da bi mogli što duže da ostanu nesavladani i da tako unervoze rivala.

Mogla je Nemačka vrlo brzo da duplira prednost, ali je u 14. minutu Kozačik odbranio opravdano dosuđen penal Ozilu. Ipak, do kraja prvog dela “panceri” su uspeli da postignu i drugo gol i to posle lepe akcije Drakslera i iskusnog Gomeza koji je samo podmetnuo nogu nakon odlične asistencije.

Asistent kod drugog bio je strelac trećeg gola za Nemačku u 63. minutu, posle čega je svima bilo jasno da će aktuelni svetski prvak u četvrtfinale u kom će se sresti sa boljim iz duela Španije i Italije, koji je na programu u ponedeljak.

Zanimljivo je da su Nemci i u četvrtom meču na EP uspeli da sačuvaju svoj gol i jedini su tim na takmičenju kojem je to pošlo od ruke.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+2 minut - Kraj utakmice - Nemačka - Slovačka 3:0
90+1 minut - Kros je mogao da stavi tačku na ovaj meč, ali je Kozačik još jednom dobro reagovao i sprečio ubedljiviji poraz svoje selekcije
80. minut - Posle trećeg gola "pancera" tempo igre je potpuno splasnuo i svi jedva čekaju da se utakmica završi
68. minut - Dobar pokušaj Đurice iz slobodnjaka, ali je lopta prošla pored Nojerovog gola

63. minut - GOOOOOL, Draksler rešava pitanj epobednika, odlično je posle kornera skočio Humels, lopta je došla do Drakslera koji je zakucao u gol Slovaka za ogromnih 3:0

49. minut - Kučka je šutirao sa distance, ali je Nojer lagano zaustavio loptu koja je išla pravo u njega
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme - Nemačka očekivano vodi i daleko je bliže plasmanu u četvrtfinale

43. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Draksler je odlično prošao po levoj strani, vratio loptu na petarac i Gomezu nije bilo teško da je sprovede u mrežu - 2:0 za Nemačku

41. minut - Nojer je izvukao loptu ispod prečke svog gola posle udarca Kučke
39. minut - Draksler je šutirao iz okreta, ali nije pogodio okvir gola
24.minut - Mogao je Ozil da se iskupi za promašeni penal, ali nije imao sreće pošto je lopta posle njegovog drop kik udarca prošla tik pored stative

14.minut - Kozačik je odbranio penal Ozilu, ostaje 1:0 za Nemačku

13. minut - Penal za Nemačku zbog prekršaja Škrtela nad Gomezom u skoku

8. minut - GOOOOOOL, već posle tog kornera Nemačke je povela i to posle volej udarca Boatenga sa oko 20 metara, a pored toga lopta je zakačila jednog igrača Slovačke i završila u mreži

7. minut - Prvu šansu imao je Kedira koji je šutirao glavom, ali je Kozačik loptu izbacio u korner
1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer - Kimih, Boateng, Humels, Hektor - Kros, Kedira - Miler, Ozil, Draksler - Gomez

SLOVAČKA (4-3-3): Kozačik - Pekarik, Škrtel, Đurica, Đomber - Hrošovski, Škrinijar, Hamšik - Kučka, Đuriš, Vajs