3
Subota 25.06.2016.
20:45 >> 23:42h

Hrvati se uplakani vraćaju "doma"! Kvarežma odveo Portugal u četvrtfinale

U jednoj od najgorih utakmica u istoriji velikih takmičenja, Portugal je pobedio Hrvatsku 1:0 posle produžetaka. Čovek odluke bio je rezervista Rikardo Kvarežma, koji je u 117. minutu doneo veliko slavlje Portugalcima, koji će igrati u četvrtfinalu sa Poljacima, koji su bili bolji od Švajcaraca posle penala.

Rikardo Kvarežma se našao na pravom mestu za veliku pobedu Portugala

Do tog, po "vatrene" kobnog trenutka, nije upućen nijedan šut u okvir gola, a onda je sevnula kontra. Ronaldo je šutirao, Subašić je odbio loptu, a Kvarežma se samo poklonio i odveo svoj tim među osam najboljih ekipa Starog kontienta.

Tragičar meča je Domagoj Vida, koji je imao tri velike šanse. Obe selekcije su igrale oprezno, da ne prime gol. "Kockasti" su bili bolji rival većim delom meča, ali je sreća po ko zna koji put pogledala Portugalce.

Ni u četvrtom pokušaju, Hrvati ne samo da nisu savladali Portugal, već su doživeli četvrti poraz, i ponovo, kao i u prethodna tri duela sa istim rivalom nisu postigli gol.

Pogledajte gol koji je odveo Portugalce u četvrtfinale EP!

120+2. minut - Vida je imaoveliku šansu u poslednjim trenucima susreta. Kraj utakmice, Portugal je u četvrtfinalu!

117. minut - GOOOL, Kvarežma za vođstvo Portugala. Prvi šut na gol Hrvatske i gol. Ronaldo šutirao, Subašić odbio,  a Kvarežma se samo poklonio za gol i verovatno četvrtfinale EP.

113. minut - Opet je Vida bio najviši u skoku, ali je promašio prazan gol sa 7-8 metara.
105. minut - Kraj i prvog produžetka. Mučenje u Lansu.
97. minut - Nikola Kalinić je imao solidnu šansu, ali je loše intervenisao. Golmani i dalje bez posla.
90+4. minut - Otužnih 90 minuta je završeno. Čeka nas još pola sata antipropagande fudbala. Nijedan šut u okvir gola, strašno!
76. minut - Hrvati imaju veći posed lopte u nogama, ali šanse ni traga. Nema ni šuta na gol. Užas od meča.
62. minut - Domagoj Vida je imao najveću šansu na meču, posle prekida je glavom šutirao pored gola.
57. minut - Solidna akcija Portugala, ali Sančez bez završnog udarca. Nijedan šut u okvir gola, neverovatno!
53. minut - Brozović je bio u solidnoj prilici, ali je loše zahvatio loptu glavom.
52. minut - Ništa se ne dešava ni u nastavku utakmice. Očajna utakmica. Kao da obe selekcije čekaju penale.
45+1. minut - Užasno poluvremen, ništa se nije desilo. Uspavanka i na terenu i na tribinama. Antipropaganda fudbala u Lansu.
37. minut - Očajna utakmica u Lansu, oprez na obe strane!
30. minut - Perišić je prvi pripretio Portugacima.
25. minut - Prvi udarac ka golu, Pepe je posle prekida glavom poslao loptu preko gola. Prvo uzbuđenje na meču.
18. minut - Uspavanka u Lansu. Nema uzbuđenja, nema prilike, nema šuta na gol.

SASTAVI REPREZENTACIJA!

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Strinić, Badelj, Rakitić, Modrić, Brozović, Mandžukić, Perišić.

PORTUGAL: Patrisio, Sedrik, Pepe, Fonte, Rafael, Vilijan, Silva, Mario, Gomez, Ronaldo, Nani.