2
Ponedeljak 20.06.2016.
20:51 >> 22:54h

Rusi se obrukali, Englezi predali prvo mesto Velsu

Okončano je nadmetanje i u grupi B na Evropskom prvenstvu u Francuskoj pošto je u mečevima 3. kola Vels savladao Rusiju sa 3:0, dok su Engleska i Slovačka podelili bodove odigravši utakmicu bez pogoadka.

Aron Remzi je bio uspešniji od Akinfejeva

Velšani su već u prvih 20 minuta rešili pitanje pobednika u duelu sa beskrvnom selekcijom Rusije koja je mogla da doživi još veću katastrofu da Akinfejev nije sprečio još najmanje tri ili četiri sigurna gola.

Kuriozitet sa ove utakmice je ad je Geret Bejl i na njoj postigao gol pa je postao prvi igrač kojem je pošlo od ruke da u sva tri meča grupne faze takmičenja na EP zatrese mrežu.

U Sent Etjenu Englezi su bili daleko bolji rival, ali nisu uspeli da savladaju večeras odličnog Kozačika koji je bio nepremostiva prepreka za igrače tima Roja Hodžsona. Slovaci nisu imali previše ambicija kada je u pitanju napad pošto im je i bod bio više nego dovoljan.

Osim Rusa svi ostali mogu da budu zadovoljni. Vels je sa šest bodova prvi u grupi, Englezi sa pet drugi, a Slovaci će sa četiri poena gotovo sigurno ići u osminu finala.

Kompletne rezultate i stanje na tabelama možete a pronađete OVDE.

Tok utakmica:

Drugo poluvreme

90+5 minut - Završene su utakmice, Rusija - Vels 0:3 i Slovačka - Engleska 0:0
85. minut - Dzjuba je mogao da postigne počasni gol za Ruse, ali lopta je otišla preko gola
74. minut - Staridž je bio sam oči u oči sa Kozačikom, ali je ponovo pobednik bio slovački golman

67. minut - GOOOOOL, Bejl je končno pogodio, posle asistencije Remzija nije mu bilo teško da savlada Akinfejeva. Vels - Rusija 3:0

61. minut - Dele Ali je olično šutirao, ali je je Martin Škrtel izbacio loptu sa gol linije, ostaje 0:0 u duelu Engleske i Slovačke
53. minut - Staridž je imao šansu za Engleze, ali ostalo je 0:0
46. minut - Počeo je drugo poluvreme na utakmicama 3. kola grupe B

Prvo poluvreme

45. minut - Završen je prvi deo igre na oba meča. U Sent Etjenu nema pogodaka, dok u Tuluzu Vels razbija očajnu Rusiju
33. minut - Lalana je olično šutirao ka golu Slovaka, ali je Kozačik ponovo bio siguran
30. minut - Mogao je Vels i do trećeg gola, ali je Akinfejev sprečio katastrofu Rusije pošto je sprečio Vouksa da zatrese mrežu
27. minut - Dzjuba je bio u prilici, ali mu je Henesi obranio udarac

20. minut - GOOOOL, Levi bek Velsa Tejlor duplira prednost svog tima. Izašao je sam ispred Akinfejeva koji mu je odbranio prvi, ali ne i drugi udarac

17. minut - Prvu ozbiljniju priliku na meču u Sent Etjenu imao je Džejmi Vardi, ali iako je bio sam ispred Kozačika golman Slovačke je izašao kao pobednik

11. minut - GOOOOOL, Remzi dovodi Vels u vođstvo. Posle asistencije Alena izašao je sam ispred Akinfejeva i nije mu bilo teško da ga savlada

2. minut - Vels je prvi došao do šanse, Akinfejev je odbranio udarac Bejla
1. minut - Utakmice su počele

Rusija - Vels

Rusija (4-2-3-1): Akinfejev - Smoljnikov, V. Berezucki, Ignjaševič, Kombarov - Mamajev, Glušakov - Smolov, Širokov, Kokorin - Dzjuba

Vels (5-3-2): Henesi - Ganter, Čester, Vilijams, Dejvis, Tejlor - Alen, Ledli, Remzi - Bejl, Vouks

Slovačka - Engleska

Slovačka (4-3-3): Kozačik - Pekarik, Škrtel, Đurica, Hubočan - Kučka, Pečovski, Hamšik - Mak, Duda, Vajs

Engleska (4-3-3): Hart - Klajn, Kejhil, Smoling, Bertran - Henderson, Dajer, Vilšer - Lalana, Vari, Staridž