0
Subota 18.06.2016.
20:43 >> 22:53h

Ronaldo tragičar, Almer spasio Austrijance

Portugal je nadigrao Austriju, ali lopta nije htela u gol. U poslednjem meču drugog kola na EP u Francuskoj, Portugalci i Austrijanci su odigrali bez golova.

Kristijano Ronaldo još nije uspeo da se upiše u listu strelaca na ovom EP

Bio je to drugo meč na šampionatu u Francuskoj na kojem su mreže mirovale. Tragičar meča bio je najbolji igrač Portugala, Kristijano Ronaldo, koji je u 79. minutu promašio jedanaesterac. Njegov šut završio je na stativu. Pravilo da igrač nad kojim je napravljen jedanaesterac ne treba da izvodi najstrožu kaznu se opet obestinilo kao istinito. Bio je to prvi put na EP da nije postignut gol sa "bele tačke" na EP.

Austrijanci su bili u podrđenom položaju, a što su stigli do prvog boda treba da zahvale sjajnom golmanu Almeru. Ronaldo je u 85. minutu zatresao mrežu Austrije, ali je gol poništen zbog ofsajda. Inače, as Reala je odigrao 128. meč u dresu sa državnim grbom i prestigao još jednog legendarnog igrača, Luisa Figa.

Sa ovim bodom, obe selekcije su ostale u igri za osminu finala EP.

85. minut - Ronaldo postiže gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Nema sreće as Reala.

79. minut - Ronaldo pogađa stativu. Prvario je Almera, ali nije bio precizan. Pravilo da igrač nad kojim je napravljen jedanaesterac ne treba da izvodi najstrožu kaznu se opet obestinilo kao istinito.

78. minut - Penal za Portugal. Povlačen je Ronaldo, koji će da izvede najstrožu kaznu.
65. minut - Ronaldo se probudio u nastavku, pokušava šutevima iz daljine, ali zasad bez uspeha.
55. minut - Portugal je opalio sa 25 metara, ali je Almer odbio loptu u korner. Nema golova u Parizu.
49. minut - Portugalci opasniji na startu drugog poluvremena.
45+1. minut - Gotovo je prvo poluvreme. Bez golova, bolje prilike imao je Portugal, a tragičar je Nani, koji je imao dve odlične prilike za pogodak.
39. minut - Alaba je pripretio Portugalcima iz slobodnog udarca, ali je odbrana Pepe uspeo u poslednjem trenutku da izbaci loptu iz svog peterca.
29. minut - Nani pogađa stativu glavom. Sreća uz Austrijance.
28. minut - Izjednačen meč u Parizu. Obe selekcije su imale nekoliko prilika, ali mreže miruju.
12. minut - Nani je posle solo prodora izašao sam ipsred Almera, ali je austrijski golman nogom spasio svoj tim.
3. minut - Sabicer je imao prvu šansu za Austrijance, ali je njegov šut završio malo pored gola Patrisija.

SASTAVI REPREZENTACIJA

PORTUGAL: Patrisio, Vijerinja, Pepe, R. Karvaljo, Gereiro, V. Karvaljo, Mutinjo, Gomes, Kvarežma, Ronaldo, Nani.

AUSTRIJA: Almer, Klajn, Prodl, Hintereger, Fuks, Baumgartlinger, Ilsanker, Alaba, Harnjik, Arnautović, Sabicer.