20:54 >> 22:52h

Remi bez golova Nemačke i Poljske

Prvi meč koji je završen bez pogoaka na EP u Francuskoj je duel 2. kola grupe C u kom su Nemačka i Poljska podelili bodove na ravne časti.

Nojer je već bio savladan, ali lopta je otišla pored gola

Ne bi bilo nezasluženo da je pobedila bilo koja od dve ekipe pošto je prilika bilo na obe strane, ali su golmani uspeli da sačuvaju svoje mreže.

"Panceri" su imali više prilika, ali su šanse Poljaka bile bolje, pre svega one u kojima se našao Milik u drugom poluvremenu.

Aktuelni svetski prvaci su više želeli pobedu, ali nikako nisu uspevali da probiju blok koji su Poljaci postavili ispre svog gola.

Obe reprezentacije u poslednje kolo ulaze sa po četiri osvojena boda, odnosno imaju jedan poen više od Severne Irske koja takođe može do osmine finala. Remi Poljske i Nemačke i definitivno je uništio sve nade Ukrajine da može u narednu fazu takmičenja.

U sledećem kolu, 21. juna, Poljska će igrati protiv nemotivisane Ukrajine, dok će Nemci ukrstiti koplja sa borbenim Severnim Ircima.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 - Kraj meča - 0:0
85. minut - Olična akcija "pancera", Miler je dodao loptu do usamljenog Hevedesa, ali se desni bek nije najbolje snašao u kaznenom prosotoru Poljaka
80. minut - Ostalo je još malo vremena o kraja meča. Za sada nijedna utakmica nije završena bez golova
70. minut - I ponovo su Nemci mogli odmah da kazne promašaj Poljaka i ponovo je Fabijanski to sprečio odličnom odbranom
69. minut - Još jedna prilika za Milika, ali ponovo se obrukao. Ovog puta je dobio loptu na 10-11 metara, želeo je da je zakuca u Nojerov gol, ali promašio je...
59. minut - Kombinovali su Poljaci posle slobodnjaka na oko 20 metara od gola Nojera, ali Milik nije uspeo da pogodi okvir gola
47. minut - Malo je falilo a Poljaci odmah budu kažnjeni, Gece je šutirao pravo u Fabijanskog

46. minut - Neverovatan promašaj Milika sa samo tri metra. Napadač Poljske nije uspeo dobro da zahvati loptu, ona ga je pogoila u nos i otišla pore gola Nojera

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme - 0:0

40. minut - Nema golova, ni ozbiljnih prilika, ali igra se u jakom tempu i čeka se najmanja greška protivnika
28. minut - Poljaci su prvi put zapretili Nemcima tek u drugoj polovini prvog poluvremena, ali Nojer za sada nije imao potrebe da interveniše
16. minut - Dobra prilika za Nemce, ali se Kros i Miler nisu najbolje snašli
13. minut - Nemci drže loptu u nogama, ali za sada nemaju rešenje za poljski dupli blok
4. minut - Prvu priliku na meču je imao Mario Gece, ali je glavom šutirao preko gola Fabijanskog
3. minut - Sami Hedira je odmah dobio žuti karton
1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer - Hevedes, Boateng, Humels, Hektor - Kros, Hedira - Miler, Ozil, Draksler - Gece

POLJSKA (4-4-2): Fabijanski - Pišček, Glik, Pazdan, Jeržejčik - Blaščikovski, Krihovjak, Mažinski, Grosicki - Milik, Levandovski