0
Sreda 15.06.2016.
14:51 >> 16:59h

Hamšik razbio Rusiju!

Slovačka je pobedila Rusiju 2:1 (2:0) u Lilu, u prvom meču drugog kola B grupe na EP u Francuskoj. Bio je ovo istorijski, prvi trijumf Slovaka na šampionatima Starog kontinenta.

Juraj Kučka, vezista Slovaka, u duelu sa dvojicom Rusa

Rusi su se izvukli protiv Engleza, ali nisu protiv odličnih Slovaka. Briljirao je Marek Hamšik, koji je prvo asistirao Vajsu, a onda i pravom bombom u finišu prvog poluvremena duplirao prednost Slovaka.

Rusi su se trgli tek u finišu, kada je rezervista Denis Glušakov smanjio u 81. minutu. Smolov i Džuba imalu su priliku da dođu do izjednačenja, ali je odbrana Slovaka izdržala nalete "zbornaje komande".

Rusi su sada u problemu. Moraju da pobede u poslednjem kolu Velšane ako žele da zadrže šansu da se nađu u osmini finala EP.

90+3. minut - Kraj utakmcie, 2:1 za Slovačku. Prva pobeda u istoriji Slovaka na EP.
89. minut - Džuba je imao šansu za Rusiju, ali je mnogo oklevao napadač Rusa, pa su ga Slovaci izblokirali.
86. minut - Gluišakov je imao veliku priliku za novi gol, ali je lopše putirao sa ivice šesnaesterca.
84. minut - Šatov se povredio. Rusi su izvršili sve tri izmene. Pitanje je da li će napadač moći da nastavi meč.
82. minut - Rusi kidišu na gol Slovačke. Iznenadni gol je totalno zbunio Slovake.

80. minut - GOOOL, Denis Glušakov smanjuje i unosi neizvenost u meč.

73. minut - Slovaci na pragu prve pobede u istoiriji EP. Rusi očajni.
66. minut - Smolov je imao najbolju priliku za Slovačku, ali se nije snašao u neposrednoj blizini gola Slovačke.
58. minut - Šatov pokušava šutem sa 20-ak metara, ali nema promene rezultata. Slabi Rusi, teško stižu do prilike za gol.
55. minut - Mak iz kontre šutira, ali Akinfejev brani. Slovaci opasno prete iz kontri.
54. minut - Rusi bez prilika u nastavku. Napadaju, ali jalovo.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme. Velika prednost Slovaka - 2:0.

45. minut - GOOOOL, Marek Hamšik je postigao fenomenalan gol za Slovake. Od stative, lopta se odbila u mrežu nemoćnog Akinfejeva. Bravura veziste Napolija.

42. minut - Opet Hamšik preti Rusima, ali slaba završnica veziste Napolija.
40. minut - Nema uzbuđenja u Lilu. Primljeni gol kao da je paralisao Ruse, koji nikako ne mogu da stignu ni do gola Slovaka.

32. minut - GOOOL, Vladimir Vajs je doveo Slovačku u vođstvo. Zaspala je odbrana Rusa, što je vezista Slovaka iskoristio i lako matirao Akinfejeva. Peti gol na 54. meču Vajsa u dresu reprezentacije. Asistent je Marek Hamšik.

28. minut - Smolov je propustio najbolju šansu na utakmici. Iz kontre je šutirao sa 20 metara, ali je lopta fijuknula pored stative.
23. minut - Rusi sve opasniji. Džuba se nije snašao u šesnaestercu Slovaka.
18. minut - Prvi udarac na gol SLovaka. Smolov je pokušao sa 35 metara, ali slabo je to uradio napadač "zbornaje".
13. minut - Slovaci konkretniji, pokušao je Đurica iz slobodnog udarca, ali pored gola.
10. minut - Hamšik je bio u šansi, ali je šutirao iznad gola.
5. minut - Slovaci imaju više loptu u svojim nogama na startu meča.

SASTAVI

RUSIJA: Akinfejev, Smolnikov, Berezutski, Ignašević, Šenikov, Nojštader, Golovin, Smolov, Šatov, Kokorin, Džuba.

SLOVAČKA: Kozačik, Pekarik, Škrtel, Đurica, Hubočan, Pecovski, Kučka, Vajs, Mak, Hamšik, Duda.