0
Petak 10.06.2016.
20:32 >> 23:08h

Golčina Pajea za tri boda "trikolora"

Francuska je startu Evropskog prvenstva opravdala ulogu favorita. Na "Sen Deniju" u Parizu, "trikolori" su pobedili Rumuniju - 2:1.

Reuters
Čovek odluke: Dimitrije Paje doneo pobedu Francuskoj na startu EP

Naši istočni susedi pružili su žestok otpor jednom od favorita za titulu. Odolevali su Rumuni do 89. minuta, kada ih je šokirao igrač meča Dimitrije Paje, koji je bombom sa 20 metara doneo erupciju oduševljenja na stadionu u Parizu.

"Galski petlovi" nisu briljirali, ali su strpljivom igrom uspeli da ostavre cilj - tri boda na startu EP. Rumuni su se pokazali kao dobro organizovan tim, bez zvezdi, sa čvrstom sredinom terena.

Posle gola Žiru, gosti se nisu predavali, brzo su preko Stančua, koji je realizovao jedanaesterac, uspeli da poravnaju rezultat. Ipak, trenutak inspiracije zvezde Vest Hema donelo je domaćinima tri boda i mirniji nastavak šampionata.

90+4. minut - Kraj utakmice, Francuzi su osvojili tri boda na startu EP.

89. minut - GOOOL, Golčina Dimitrija Pajea sa 20 metara. Fenomenalan šut veziste Vest Hema levom nogom.

81. minut - Nema uzbuđenja. Francuzi ne paniče u finišu, kao da ne bi bili nezadovoljni bodom na otvaranju EP. Marsijal  je pokušao sa 16 metara, ali slabo je to učinio.
68. minut - Žiru traži penal, ali sudija samo odmahuje rukom, nema ništa od najstrože kazne.

65. minut - GOOOL, Rumuni izjednačuju, Stanču je siguran sa bele tačke.

64. minut - Penal za Rumuniju! Evra je krivac za penal.
62. minut - Žiru opet u šansi, ali nema promene rezultata.

58. minut - GOOOL, Francuska vodi 1:0. Strelac je Žiru, koji je glavom zatresao mrežu gostiju. Paje je asistent, greška golmana Tatasurana, koji je lopše procenio loptu i dozvolio napadaču Arsenala da ga nadskoči. Erupcija na "Sen Deniju".

56. minut - Pogba je imao zicer sa 13-14 metara, ali je golman Rumuna odlično intervenisao. Sjajana asistencija Pajea.
52. minut - Žiru u šansi, ali je siguran Tatasuranu, orvi udarac na gol čuvara mreže gostiju.
48. minut - Velika šansa za Rumune, Stanču je sa 10 metara bio sam ispred Ljorisa, ali je šutirao pored gola. Naše istočne komšije bolje na startu drugog poluvremena.
45+2. minut - Žiru je imao veliku šansu posle kornera, ali je sam sa 10 metara šutirao iznad gola posle centaršuta Pajea. Posleprvih 45 minuta, nema golova. U prvom poluvremenu, Francuska nije šutnula u okvir gola Rumuna!
45. minut - Rat je drugi upisani igrač Rumunije. Francuzi zasad bez žutih kartona.

36. minut - Opet je Grizman bio u prilici, ali njegov šut je fijuknuo pored stative.

32. minut - Kirikeš je dobio prvi žuti kartona na EP u Francuskoj.

14. minut - Antoan Grizman pogodio je glavom samo stativu, velika šansa za "trikolore".

10. minut - Grizman upućuje prvi šut ka golu Rumunije. Žiru je imao šansu, ali glavom šutira ported gola.

4. minut - Velika prilika za Rumuniju, Ljoris spasava "trikolore". Andone sa nekoliko metara nije uspeo da matira golmana Francuske. Rumunija konkretnija na startu meča.

SASTAVI TIMOVA

FRANCUSKA: Ljoris, Sanja, Rami, Košćelni, Evra, Kante, Matuidi, Pogba, Paje, Grizman, Žiru.

RUMUNIJA: Tatasuranu, Sapunaru, Kirikeš, Grigore, Rat, Hoban, Stančiu, Pintili, Popa, Stanču, Andone.

Ovako je bilo na ceremoniji otvaranja EP na "Nacionalnom stadionu" u Parizu.