0
Subota 07.11.2009.
18:28

Novo posrtanje Bajerna

U 12. kolu nemačke Bundes lige novi neuspeh doživela je ekipa Bajerna iz Minhena, pošto je u derbiju na "Alijanc Areni" odigrala sa Šalkeom nerešeno 1:1.

Bavarci su nastavili da posrću na svom frontovima, jer je nakon poraza od Bordoa (0:2) i znatnog umanjenja šansi za prolazak u narednu fazu Lige šampiona, ekipa iz Minhena nastavila sa delenjem bodova i u okviru nacionalnog šampionata.

Domaćin je bolje otvorio derbi sa Šalkeom, jer se posle gužve u šesnaestarcu najbolje snašao Van Bujten, ali dva minuta pre odlaska na odmor Matip je sa desetak metara glavom prosledio loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Izabranici trenera Luja van Gala kome se sve više drma klupa, sada su na osmoj poziciji i zaostaju šest bodova za liderom šampionata Bajerom iz Leverkuzena, koji je u petak "odvalio" Ajntarht iz Frankfurta rezultatom 4:0.

Aktuelni šampion Nemačke, ekipa Volfsburga trijumfovala je na gostovanju Hofenhajmu rezultatom 1:2, čime se dokopala pete pozicije na tabeli. Iako je domaćin vodio golom Ibiševića iz 23. minuta, "vukovi" su preokrenuli u drugom poluvremenu pogocima Misimovića i Grafitea u 52. i 57. minutu.

Od ostalih utakmica Frajburg je odneo ceo plen sa gostovanja Bohumu 1:2, Majnc je pobedio goste iz Nirnberga minimalnim rezultatom, a meč je odlučio Soto u 38. minutu, dok su Borusija i Štutgart podelili bodove u meču bez golova koji je odigran u Menhengladbahu.