0
Nedelja 30.05.2010.
18:42 >> 20:11h

"Orlići" se pobedom oprostili od EP

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (U-19) savladala je selekciju Švajcarske rezultatom 4:2 (2:0) u trećem, poslednjem kolu kvalifikacione grupe 7 igrane u Austriji, ali nije uspela da izbori plasman na završnicu Evropskog prvenstva.

Dva gola u pobedi Srbije nad Švajcarskom postigao je Adem Ljajić u 19. i 77. minutu, a po jednom su se u listu strelaca upisali Đuričić (29.) i Aleksić iz penala u 69. minutu.

Srbija je ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo pošto su Austrijanci dobili Dansku sa 4:3 (2:2) i zbog boljeg međusobnog skora sa "orlićima" otišli su na završnicu kontinetalnog šampionata.

Danska je protiv domaćina u dva navrata imala prednost (0:1 i 1:2), ali mladi igrači Austrije u oba navrata uspevali da naprave brze preokrete i na kraju slave rezultatom 4:3.

EP U-19: Englezima prva titula

Fudbalaska selekcija Engleske u uzrastu do 19 godina trijumfovala je Evropskom prvenstvu u Lihtenštajnu, pošto je u finalu savladala ekipu Španije sa 2:1 (1:1).

Englezima, koje sa klupe predvodi Džon Pikok, ovo je prva titula šampiona Evrope u ovom uzrastu u drugom finalu. Oni su 2007. godine u finalu bili poraženi upravo od Španije, koja je sa osam pehara ostala najuspešnija nacija u ovom uzrastu.

Španija je povela golom Đerarda u 22. minutu a izjednačio je Vizdom u 30. Gol odluke postigao je Vikam u 62. minutu.

Najbolji strelac EP bio je napadač "crvene furije" Pako sa šest golova.