0
Nedelja 30.05.2010.
00:22

Nemci ubedljivi protiv Mađara

U večeras odigranim prijateljskim utakmicama reprezentacija Nemačke je pobedila Mađarsku 3:0, Španija je savladala Saudi Arabiju rezultatom 3:2, Šveđani su pobedili selekciju BiH sa 4:2, a Slovačka i Kamerun su odigrali bez pobednika 1:1.

Golove za Nemačku postigli su Podolski u četvrtom minutu iz penala, Gomez u 69. i Kakau u 73. minutu.

Slovačka i Kamerun igrali su bez pobednika, 1:1. Slovačka je povela golom Kopuneka u šestom minutu, a izjednačio je Enoh u 83.

Španija je savladala Saudijsku Arabiju rezultatom 3:2. Golove za aktuelne evropske šampione postigli su Vilja u 30, Alonso u 58. i Ljorente u 90. minutu. Strelci za Arabiju bili su Havsavi u 16. i Sahlavi u 74. minutu.

Švedska je pobedila Bosnu i Hercegovinu 4:2. Dva gola za Šveđane dao je Olson, a po jednom u listu strelaca upisali su se Toivonen i Berg. Kod gostiju, pogotke su dali Salihović i Misimović.

Ukrajina je nadigrala Rumuniju 3:2 golovima Alijeva, Konopljanka i Tamaša (autogol). U reprezentaciji Rumunije u strelce upisali su se Tamas i Nikulae.

Selekcija SAD-a je pobedila Tursku 2:1. Pogotke za Amerikance dali su Altidor u 59. i Dempsi u 75, dok je gol za Turke postigao Turan u 26. minutu.

Slovačka - Kamerun 1:1 (1:0)