0
Sreda 20.04.2016.
22:58

Serija A: Juventus grabi ka tituli, maestro Toti

U derbiju 34. kola Serije A, Juventus savladao Lacio sa 3:0 i napravio značajan korak ka osvajanju pete uzastopne titule.

Mario Mandžukić

Torinska Stara dama odigrala je još jednu dobru utakmicu, pa Rimljani nisu imali šansu da izbegnu poraz. Posle promašaja Dibale (dva puta), Pogbe i Kedire, crno-beli su poveli u 39. minutu. Dibala je izveo korner, Pogba je sjajno primio loptu na grudi, šutirao iskosa sa desne strane, a Mario Mandzukić je sa tri-četiri metra prosledio u mrežu.
Pobednik je rešen na početku drugog dela. Prvo je Patrik zaradio drugi žuti karton u gostujućem timu, a u 50. minutu Paulo Dibala postigao je gol iz jedanaesterca za 2:0. Do kraja meča Juventus je rutinski odradio posao, a mrežu Lacija Dibala je pogodio i u 65. minutu na asistenciju Kedire.
Za Lacio je Đordjevich počeo meč od prvog minuta, dok su u drugom poluvremenu na teren ussli Sergej Milinković Savić i Dušan Basta.

U drugom derbiju klubova iz Torina i Rima, torinski "bikovi" poveli su protiv Rome u 35. minutu golom Beletija iz jedanaesterca. Rimljani su u drugom delu zaigrali mnogo bolje, pa je Manolas u 65. minutu izjednačio na 1:1. Međutim, u finišu meča Martinez je u 81. minutu lepim golom šokirao domaće navijaće i doneo novu prednost Torinu. Ipak, u sjajnom finišu Roma je došla do preokreta, a dva gola u 86. i 89. minutu postigao je Princ Rima Frančesko Toti.
Đenova je savladala Inter sa 1:0, a gol odluke postigao je De Majo u 77. minutu.

Rezultati 34. kola: Sasuolo - Sampdorija 0:0, Napoli - Bolonja 6:0, Juventus - Lacio 3:0, Roma - Torino 2:2, Kjevo - Frozinone 5:1,Empoli - Verona 1:0, Djenova - Inter 1:0, Palermo - Atalanta 2:2, Udineze - Fiorentina 2:1. Sutra: Milan - Karpi.

Tabela: Juventus 82, Napoli 73, Roma 68, Inter 61, Fiorentina 59, Milan 52, Sasuolo 49, Lacio 48, Kjevo 48, Djenova 43, Torino 42, Empoli 42, Atalanta 38, Udineze 38, Sampdorija 37, Bolonja 37,  Karpi 31, Frozinone 30, Palermo 29, Verona 22.