Sreda 26.05.2010.
01:57
Portalanalitika.me A

Albanci pobedili Đetiće sa 1:0

Debi Zlatka Kranjčara na stadionu pod Goricom, kao i debi crnogorskih fudbalera pred svojim navijačima u 2010. godini, prošao je negativno. Crna Gora je u prijateljskom meče poražena od Albanije sa 1:0.

U izuzetno lošoj fudbalskoj predstavi bolje su se snašli gosti, dok je domaćin bio nemoćan i bez pravih akcija i prilika za gol.

To je drugi poraz u dva meča Kranjčara na klupi crvenih. Prvo poluvreme za zaborav. Vezni red kao da nije postojao, a i ostale linije tima potpuno su zatajile.

Nastavak je doneo nešto više akcije. Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Mirko Vučinić u 48. minutu, ali je njegov šut, nakon dodavanja Simona Vukčevića, završio pored gola.

Albanska reprezentacija mogla je do vođstva u 69. minutu, ali je lopta nakon udarca Ansija Agolija pogodila prečku.

Jedini gol na meču postigao je haomdi Salihi fenomenalnim udarcem u 79. minutu.

‘’ Falilo nam je kreativnosti, falilo je stvaranje igrača viška iz veznog reda. I to je ključ zašto nismo došli u situaciju za realizaciju. Ja sam sa htenjem, željom I nekim taktičkim zamislima zadovoljan. Normalno nisam zadovoljan realizacijom, nismo imali brz protok lopte. Vezna linija nije imala kontakt transformacije igre prema napred'', kazao je selektor Zlatko Kranjčar.

Selektor je istakao da nije manji optimista nakon dva poraza na klupi Crne Gore:

‘’Ne ja sam realni optimista. Porazi su sastavni dio igre. Ovaj poraz nije plod neke naše velike slabosti, ili da nas je protivnik nadigrao. Ovo je poraz koji je došao jednim kvalitetnim udarcem.’’

‘’Crna Gora faktički nije stvorila ni jednu šansu. Očekivao sam puno opasniju Crnu Goru. Gledao sam nekoliko DVD-ja, znam neke igrače i znam da ti igrači mogu kreirati nešto jače nego što su to uradili večeras. Ali reći ću da smo mi bili dobri I sprečili takvu Crnu Goru’’, kazao je selektor Albanije Josip Kuže.

Naredni rival Crne Gore, 29. maja u Oslu, biće Norveška.