0
Subota 30.01.2016.
18:01

Bundes: Borusija na krilima Obamejanga, Leverkuzen lako

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Ingolštat (2:0), u 19. kolu nemačke Bundeslige.

Dvostruki strelac: Obamejang

Bajer Leverkuzen trijumfovao je kod kuće nad Hanoverom (3:0), dok je Šalke je u gostima savladao Darmštat (2:0).

Goleada viđena je u Bremenu, gde su Verder i Herta odigrali 3:3, nasuprot susreta Augzburg - Ajntraht koji je završen bez golova.

Ekipa Tomasa Tuhela mučila se da probije odbranu gostiju, ali je pogocima Obamejanga u poslednjih petnaestak minuta stigla do tri boda. Gabonac je doveo svoj tim u vođstvo u 77. minutu posle savršenog ubacivanja Piščeka u peterac. Da postigne drugi pogodak pomogao mu je Kastro u 86. minutu.

Borusija se približila Bajernu na pet bodov, ali minhenski tim svoj meč igra u nedelju. Ingolštat je na desetom mestu sa 23 boda.

Veoma uzbudljivo bilo je u Bremenu, gde su Verder i Herta odigrali 3:3. Herta je povela u 29. minutu, kada je Darida na oko 30 metara pokupio jednu odbijenu loptu i posle driblinga snažnim udarcem pogodio mrežu. Platenhart je u 41. minutu iz slobodnog udarca sa 17 metara dupluirao vođstvo gostiju.

Ipak, Verder se potpuno vratio u drugom delu igre. U 67. minutu je Bartels posle jedne solo-akcije smanjio zaostatak, da bi Hertu na plus dva ponovo odveo Solomon Kalu četiri minuta kasnije. Bod domaćinu doneli su Pizaro u 75. minutu iz jedanaesterca i Garsija u 77, posle kornera Junuzovića.