0
Sreda 09.12.2015.
20:15 >> 22:47h

LŠ: Žiru het-trikom utišao Pirej, Murinjo može da odahne (SVI GOLOVI)

Spuštena je zavesa na grupnu fazu Lige šampiona, a junak večeri bio je Olivije Žiru. Francuz je sa tri gola razbio Olimpijakos u Pireju i doneo "tobdžijama" plasman u osminu finala. Iako je grčkom šampionu odgovarao i minimalan poraz, četa Arsena Vengewra odigrala je fenomenalno i posle mnogo problema uspela da izbori plasman među 16 najboljih timova Starog kontinenta.

Tri gola u Pireju za plasman u osminu finala: Olivije Žiru, napadač Arsenala

Bajern se prošetao "Maksimirom", a seriju golova nastavio je Poljak Robert Levandovski, koji je u nastavku slomio otpor Zagrepčana.

Roma je posle mnogo muka uspela da se plasira u osmini finala, iako je razočarala na "Olimpiku" odigravši samo 0:0 sa BATE Borisovom, ali je "vučicu" spasila Barselona, koja je sa kombinovanim sastavom igrala 1:1 sa Bajerom u Leverkuzenu.

Ovo su učesnici Lige šampiona

Prvoplasirani: Real, Mančester Siti, Volfsburg, Atletiko Madrid, Barselona, Bajern, Zenit i Čelsi.

Drugoplasirani: PSŽ, Juventus, PSV, Benfika, Roma, Gent, Arsenal i kijevski Dinamo.

U Ligu Evrope će igrati: Šahtjor, Mančester Junajted, Galatasaraj, Sevilja, Bajer Leverkuzen, Valensija, Porto i Olimpijakos.

Konačno, malo radosti za Čelsi i Žozea Murinja. "Plavci" su pobedili Porto 2:0 i zauzeli prvo mesto u grupi G iz koje ide dalje i kijevski Dinamo, koji je minimalnim rezultatom pobedio Makabi, koji je jedini tim koji nije osvojio ni bod u evro eliti.

Senzacionalni učesnik osmine finala Lige šampiona je belgijski šampion Gent, koji je trijumfom protiv Zenita izborio nokaut fazu.

Srbi u Ligi šampiona

Od srpskih internacionalaca svih 90 minuta odigrali su Nemanja Matić i Branislav Ivanović (Čelsi), Predrag Rajković (Makabi Tel Aviv), Stefan Mitrović (Gent), Nemanja Milunović i Filip Mladenović (BATE Borisov) i Luka Milivojević (Olimpijakos).

GRUPA E

Roma - BATE Borisov 0:0

Bajer Leverkuzen - Barselona 1:1 (Čičarito 24 - Mesi 20)

GRUPA F

Dinamo Z - Bajern 0:2 (Levandovski 61, 64)

Olimpijakos - Arsenal 0:3 (Žiru 29, 49, 67 penal)

GRUPA G

Čelsi - Porto 2:0 (Markano autogol 12, Vilijan 52)

Dinamo K - Makabi 1:0 (Garmaš 16)

GRUPA H

Gent - Zenit 2:1 (Depotr 19, Milićević 75 - Džuba 65)

Valensija - Lion 0:2 (Korne 37, Lakazet 70)

POGLEDAJTE SVE GOLOVE!

87. minut - Tomas Miler je promašio penal na "Maksimiru".Ostaje 2:0 za Bvarce.

75. minut - Gent ponovo vodi protiv Zenita i verovatno se belgijski šampion senzacionalno našao među 16 najboljih klubova Starog kontinenta. Strelac je Danijel Milićević.

70. minut - Lakazet povećava vođstvo Liona u Valensiji - 0:2.

67. minut - Het-trik Olivija Žirua, Arsenal vodi 3:0 u Pireju i jednom nogom je u osmini finala Lige šampiona. Ovaj put Francuz je bio precizan sa bele tačke. Muk u Pireju.

65. minut - Zenit je izjednačio u Gentu, strlac je Džuba.

64. minut - Poljak Levandovski postiže i drugi gol za Bavarce na "Maksimiru" - 0:2.

61. minut - Bajern je poveo u Zagebu protiv Dinama. Mrežu "modrih" zatresao je Robert Levandovski.

52. minut - Brazilac Vilijan povećava vođstvo Čelsija protiv Porta.

49. minut - Žiru i drugi put postiže gol za Arsenal. "Tobdžije" sada imaju rezultat koji ih vodi u osminu finala.

46. minut - Počela su druga poluvremena na psam mečeva šitom Evrope.
45+2. minut - U prvom poluvremenu videli smo sedam golova.

37. minut - Lion je poveo u Valensiji golom Maksvela Kornea.

31. minut - Nemanja Matić je dobio žuti karton protiv Porta i neće moći da igra u prvom meču osmine finala ako se Čelsi plasira.

29. minut - Arsenal je poveo u Pireju protiv Olimpijakosa, međutim Grci i dalje imaju rezultat koji ih vodi u osminu finala. Gol je postigao Olivije Žiru na asistenciju Remzija.

24. minut - Bajer je izjednačio protiv Barse. Strelac je Ernandez Čičarito.

20. minut - I oslabljena Barsa vodi u Leverkuzenu. Gol je postigao Lionel Mesi.

19. minut - Gent vodi protiv Zenita. Pogodak je delo Lorana Depotra.

16. minut - Dinamo iz Kijeva je poveo protiv Makabija, u listu strelaca se upisao Denis Garmaš.

12. minut - Čelsi vodi. Posle šuta Dijega Koste, lopta je udarila igrača Porta Markana i prešla gol liniju.

5. minut - Barsa igra sa kombinovanim sastavom. Luis Enrike se odlučio da šansu pruži Lionelu Mesiju i rezervistima. Nema Nejmara, Suareza, Inijeste, Brava...
1. minut - Počele su sve utakmice poslednjeg kola u grupama E, F, G i H.