0
Nedelja 16.05.2010.
21:23

Barselona odbranila titulu u Primeri

Fudbaleri Barselone osvojili su titulu u španskoj Primeri, pošto su večeras u poslednjem kolu nacionalnog prvenstva pobedili ekipu Valjadolida rezultatom 4:0.

Barselona je do 20. titule u nacionalnom prvenstvu, a druge uzastopne stigla sa 99 osvojenih bodova, dok je Real šampionat završio na drugom mestu sa 96 poena.

Golove za Barselonu u večerašnjem meču postigli su Prijeto u 27. (autogol), Rodrigez u 31. i Mesi u 62. i 76. minutu, čime se Valjadolid trenera Havijera Klementea oprostio od igranja u španskoj prvoj ligi sa bodom manje od Malage.

Malaga je ostala iznad zone ispadanja, pošto je na svom stadionu odigrala nerešeno sa Real Madridom 1:1. Domaćin je poveo golom Dude u devetom minutu, a izjednačio je Van der Vart u 48, ali je jedan bod bio dovoljan Malagi da opstane u najboljoj ligi Španije.

Valensija je pobedila Tenerife sa 1:0 golom Aleksisa u 90. minutu, pa će se gosti zajedno da Kserezom i Valjadolidom naredne sezone naći u drugoj španskoj ligi.

Rasing je u Santanderu savladao Hihon sa 2:0, a dvostruki strelac bio je Čite u 35. i 55. minutu, dok su Osasuna i Kserez podelili bodove jer su odigrali nerešeno 1:1. Domaći su poveli pogotkom Dadija u 55. minutu, a izjednačio je Antonito u 61.

U subotnjim utakmicama Sevilja je pogotkom Riosa u 94. minutu uspela da pobedi Almeriju na gostovanju sa 2:3, što im je omogućilo da zaposednu četvrtu poziciju, i naredne sezone igraju kvalifikacije za Ligu šampiona.