0
Nedelja 16.05.2010.
18:55 >> 22:51h

Partizan proslavio titulu, Napredak ispao

Utakmicama 30. kola završen je fudbalski šampionat Srbije. Jelen Superligu osvojila je ekipa Partizana koja je danas savladala Mladog radnika sa 6:0. Pored ekipe iz Požarevca društvo najboljih klubova Srbije napušta kruševački Napredak, koji je deklasiran u Novom Sadu od Vojvodine rezultatom 7:0.

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Mladog radnika iz Požarevca rezultatom 6:0 u meču poslednjeg, 30. kola Jelen Superlige Srbije.

"Crno-beli" su i pre današnjeg kola obezbedili šampionsku titulu. Igračima Partizana uoči početka večerašnjeg meča uručen je šampionski pehar za osvojenu titulu. Klub iz Humske je briljirao u duelu sa Požarevljanima i zasluženo je stigao do ubedljivog trijumfa.

Tri gola za Partizan postigao je Diara u 19, 30. i 82. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Ilić u 27, Davidov u 77. i Lomić u 87. minutu.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević izjavio je da su "crno-beli" trijumfom nad Mladim radnikom potvrdili da su najbolji klub u srpskom šampionatu.

"Ambijent je bio lep. Hvala navijačima što su i po ovakvom vremenu došli da nas bodre. Pokušali smo da im se odužimo za podršku tokom cele sezone. Napadali smo sve vreme, mogli smo da damo još koji gol", rekao je Stanojević i dodao da će klub iz Humske i naredne sezone pokušati da dođe do titule i Lige šampiona.

Partizan je prvenstvo završio sa 78 bodova i igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Crvena zvezda je druga sa 71 poenom, a treći je OFK Beograda sa 50 bodova, uprkos današnjem porazu na gostovanju BSK Borči sa 1:0, golom Krstića u šestom minutu.

Fudbaleri Napretka igraće naredne sezone u Prvoj ligi Srbije, pošto su danas u Novom Sadu poraženi od ekipe Vojvodine rezultatom 7:0.

Napredak je sezonu u Superligi završio na pretposlednjem mestu sa 29 bodova, dok je Mladi radnik poslednji sa samo 25. Ova dva kluba naredne sezone igraće u Prvoj ligi Srbije.

Četiri gola za Vojvodinu u današnjem meču postigao je Dragan Mrđa u 15, 29, 47. i 85. minutu. Dva puta u listu strelaca upisao se Katai u 31. i 62. minutu, a jedan gol postigao je Mudrinski u 75.

Mrđa je sa četiri gola stigao do cifre od 22 pogotka postignuta u okviru šampionata, i napadač Vojvodine je najbolji strelac Jelen Superlige za ovu sezonu.

Crvena zvezda je u Subotici savladala Spartak sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Dejan Lekić u devetom minutu.

Spartak je ostao na četvrtoj poziciji sa 49 poena, ali zajedno da Zvezdom i OFK Beogradom igraće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

U ostalim utakmicama Rad je na svom terenu pobedio Metalac 3:0 golovima Dimitrijevića u 45, Kaluđerovića u 49. i Pajovića u 68. minutu, dok je Jagodina na svom terenu savladala Smederevo sa 2:0, pogocima Simčevića u 60. i Đilasa 72.

Čukarički je pobedom nad Borcem iz Čačka rezultatom 1:0 obezbedio opstanak u Jelen Superligi Srbije,a jedini gol na meču dao je Trajković u 36. minutu.

Hajduk i Javor igrali su bez pobednika, 1:1. Domaći su poveli golom Mrđanina u 43. minutu, a izjednačio je Panić u 77.