0
Utorak 17.11.2015.
22:53

Baraž: Zlatan heroj Švedske, Ukrajina eliminisala Sloveniju

Fudbalske reprezentacije Švedske i Ukrajine poslednje su verifikovale plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

Tanjug/AP
Da se zna ko je gazda: Zlatan Ibrahimović

Švedska je posle trijumfa od 2:1 kod kuće, u revanšu baraža odigrala sa Danskom nerešeno 2:2, dok je Ukrajina remizirala sa Slovenijom u Ljubljani rezultatom 1:1, pa je na Evropsko prvenstvo otišla zbog pobede od 2:0 u prvom meču.

Ove dve reprezentacije pridružile su se Francuskoj, Engleskoj, Češkoj, Islandu, Austriji, Severnoj Irskoj, Portugalu, Španiji, Švajcarskoj, Italiji, Belgiji, Velsu, Rumuniji, Albaniji, Nemačkoj, Poljskoj, Rusiji, Slovačkoj, Hrvatskoj, Turskoj, Mađarskoj i Irskoj koje su još ranije obezbedile plasman na EP.

Šveđani se nisu branili u Danskoj. Veliki deo posla završio je Zlatan Ibrahimović u 19. minutu kada se posle kornera sa desne strane sjajno snašao i zatresao mrežu domaćina. Potom su se povukli u nastavku. U 72. minutu pokušao je Eriksen iz voleja, a 13 minuta pre kraja dvomeč je definitivno odlučen. Gol za goste ponovo je postigao sjajni napadač Pari Sen Žermena preciznim udarcem sa oko 20 metara.

Do kraja utakmice Danska je uspela da čak i izjednači, ali prekasno. Poulsen je devet minuta pre kraja pogodio za 2:1, a konačan rezultat u prvom minutu nadoknade postavio je Vestergard.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u Mariboru, gde je Ukrajina doputovala sa pobedom od 2:0. Slovenci su odlično krenuli, pošto je već u 11. minutu Boštjan Cesar posle asistencije Milivoja Novakovića postigao vodeći gol.

Slovenci ipak nisu uspeli u nastavku da izbore barem produžetke, iako su pokušavali i imali inicijativu. U nadoknadi vremena prvo je Brečko isključen u 93. minutu, a onda je u bukvalno poslednjoj sekundi Jarmolenko iz kontre postavio konačan rezultat i doneo veliko slavlje svojoj selekciji.