0
Nedelja 16.05.2010.
17:00

Inter odbranio tron u Seriji A

Fudbaleri Intera odbranili su titulu u italijanskoj Seriji A, pošto su u poslednjem, 38. kolu nacionalnog šampionata u gostima savladali Sijenu, golom Dijega Milita.

I Inter ima svoga "princa" - Dijego "Il prinćipe" Milito

Milanski klub je do 18. titule u nacionalnom prvenstvu, a pete uzastopno stigao golom Argentinca Dijega Milita u 57. minutu. Inter je osvojio prvo mesto sa 82 boda, dok je Roma završila na drugom mestu sa dva poena manje.

Rimski klub je danas slavio protiv Kjeva u Veroni rezultatom 0:2, golovima Vučinića u 39. i De Rosija u 45. minutu, ali ova pobeda nije promenila baš ništa u konačnom plasmanu. "Vučica" je tako završila sezonu kao druga u šampionatu i finalista nacionalnog Kupa, a oba trofeja ispred nosa im je pokupio Žoze Murinjo sa ekipom.

Sampdorija je uspela da izbori četvrto mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone, pošto je u Đenovi nadigrala Napoli sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Đanpaolo Pacini u 52. minutu.

Đenovljani su ostali na dva boda prednosti u odnosu na petoplasirani Palermo, koji je kao gost pobedio Atalantu sa 2:1. Sicilijanci su poveli u 12. minutu golom Kavanija, a izjednačio je Keravolo u 48. Kavani je doneo pobedu gostima golom u poslednjem minutu iz penala.

Katanija je kao domaćin savladala Đenovu sa 1:0,a gol za ekipu Siniše Mihajlovića postigao je Argentinac Maksi Lopez u 65. minutu. Katanija je sa ova tri boda završila na odličnom 13. mestu italijanskog šampionata.

Samo dva boda više od ekipe srpskog trenera skupila je Fiorentina, koja je i u poslednjem kolu doživela poraz. "Violu" je savladao Bari golovima Stelinija u 35. i Kastilja u 90. minutu.

Parma je na svom terenu pobedila Livorno 4:1. Dva gola za domaći tim dao je Lanzafame u 45. i 46. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Morone u 49. i Krespo u 90. Jedini gol za goste dao je Danilevičijus u 72. minutu.

Milan je sinoć pobedio Juventus 3:0, dok je Lacio nadigrao Udineze 3:1.

Inter, Roma, Milan i Sampdorija igraće u Ligi šampiona, dok će u Ligu Evrope Palermo, Napoli i Juventus. Iz Serije A ispali su Atalanta, Sijena i Livorno.