0
Subota 07.11.2015.
17:54 >> 20:24h

Zvezdina 14. "recka" u nizu

Crveno-beli nastavljaju pobednički niz. Pobedom nad Metalcem 2:0 (1:0), Crvena zvezda je upisala 14. trijumf u nizu i pobegla drugoplasiranom Borcu čak 16 bodova.

crvenazvezdafk.com
Dirigent crveno-belog orkestra: Aleksandar Katai blista ove sezone

Četa Miodraga Božovića nije briljirala, nije to bila dobra i lepršava igra, ali tri boda su upisana. Vodeći gol je delo Brazilca Bruna Matosa, koji je u 44. minutu iskoristio šansu i pokazao da crveno-beli u nastavku Super lige mogu da računaju na prošle sezone fudbalera Novog Pazara.

Gosti iz Gorjeg Milanvca poklazali su se kao čvrsta, disciplinovana ekipa, ali orijentisana defanzivno, bez ideja kako da ugorzi gol Zvezde. Crveno-beli su dominirali i u nastavku, stvorili nekoliko solidnih prilika, ali sve do 77. minuta nije se tresla mreža gostiju. A, onda velika greška odrbrane gostiju, a na pravom mestu bio je Ugo Vijeira, koji je lako obišao golmana Belića i postavio konačnih 2:0.

Ono što može da zabrine Miodraga Božovića je nova povreda kapitena Aleksandra Lukovića, koji je u 35. mintu morao da ustupi mesto Vukašinu Jovanoviću. Najverovatnije se radi o zadnjoj loži, pa iskusnog štopera očekuje pauza.

90+3. minut - Utakmica je završena.
86. minut - Crveno-beli rutinski čuvaju loptu. Zvezda je upisala i 14. pobedu u nizu i pobegla Borcu 16 bodova.
78. minut - Odmah posle gola, Vijeira napušta teren, umesto njega u igri je iskusni Predrag SIkimić.

77. minut - GOOOL, Ugo Vijeira dovodi Zvezdu u vođstvo 2:0. Velika greška odbrane gostiju. Jedan od defanzivaca je hteo da vrati golmanu Beliću, ali se Portugalac prikrao, uzeo loptu i lako zatresao mrežu.

75. minut - Nema uzbuđenja na "Marakani", Zvezda i dalje ima gol prednosti. Gosti bezopasni.
69. minut - Vijeira je zamalo zaksanio za centaršut Kataija, pa je propala šansa za povećanje vođstva.
68. minut - Druga izmena u crveno-belom taboru. Umesto Matosa u igri je Plavšić.
65. minut - Pritisak Zvezde, ali nema promene rezultata. Dobar prodor Vukašina Jovanovića, ali je odbrana gostiju izbacila loptu u korner.

62. minut - Matos je postigao gol, ali je poništen zbog faula nad golmanom Belićem.

50. minut - I u nastavku. Zvezda nadmoćnija, napada i želi drugim golom da reši meč.
45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme. Zvezda vodi 1:0.

44. minut - GOOOOL Matos dovodi Zvezdu u vođstvo. Brazilac se iznenada našao u šansi i matirao je konačno Belića.

41. minut - Vijeira se nije snašao u petercu gostiju. Propala je još jedna prilika crveno-belih. Loša igra Zvezde u prvom poluvremenu.

36. minut - Povredio se kapiten Zvezde Aleksandar Luković. Opet u pitanju zadnja loža. Zameniće ga Vukašin Jovanović. Nema sreće iskusni štoper crveno-belih.

33. minut - Na terenu nema uzbuđenja, ali ima na tribinama. "Delije" su na severu napravile bakljadu.
31. minut - Gosti sve otresitiji, Kahriman je izletanjem sprečio dobru priliku Milanovčana.
29. minut - Savo Pavićević je dobio žuti karton jer je sprečio kontru gostiju.
26. minut - Belić je odlično intervenisao posle šuta Kataija. Sve veći pritisak crveno-belih.
23. minut - Uspavanka na "Marakani". Nema mnogo uzbuđenja. Isto meta - ista rastojanje, Zvezda pokušava da probije bedem Milanovčana, ali jalovo.
18. minut - Crveno-beli napadaju, ali osim šanse Srnića iz osmog minuta, golman Belić nije imao posla.
8. minut - Velika šansa za Zvezdu, Srnić šutira posle asistencije Petkovića, ali je Belić odlično odbranio njegov šut. Samo korner za crveno-bele.
4. minut - Zvezda od prvog minuta kidiše na gol gostiju.

ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković (od 36. Jovanović), Ibanjez, Grujić, Donald, Matos (od 68. Plavšić), Katai, Srnić, Vijeira (od 78. Sikimić).

METALAC: Belić, Nikodijević, Otašević, Simov, Panić, Brkić, Dimitrijević, Mladenović, Đenić, Merdović, Rnić.