0
Sreda 28.10.2015.
22:41

Serija A: Juve u nokdaunu, Miha lakše diše, Basta u svoju mrežu

Šta se događa sa Juventusom ove sezone? Četa Masimilijana Alegrija igra katastofalno u ovom šampionatu Serije A, a novi poraz, čak četvrti, "stara dama" je doživela na gostovanju Sasuolo.

Tragičar: Đorđo Kjelini je pocrveneo u Sasuolu

Domaćin je slavio 1:0 fantastičnim golom Sansonea iz slobodnog udarca u 20. minutu. Šampion Italije je igrao sa desetoricom od 39. minuta kada je, zbog dva žuta kartona, Đorđe Kjelini isključen. Posle 10 kola, Juve je na tragičnom 12. mestu!

Milan se ponovo izvukao, ovaj put protiv Kjeva na "San Siru". Tri boda za mirniji san Siniše Mihajlovića, delo je je Luke Antonelija, koji je lepim udarcem matirao odbranu "letećih magaraca".

Nekadašnji igrač Crvene zvezde Dušan Basta tragičar je Lacio. On je u Bergamu protiv Atalante postigao autogol u 69. minutu. Argentinac Bilja doneo je prednost Rimljanima u prvom poluvremenu, ali je povremeni srpski reprezentativac nespretnom intervencijom doneo izjednačenje domaćinu, da bi u finišu meča Alehandro Gomez srušio nadu Lacijala da mogu i do boda u Bergamu.

Roma je zadržala čelo šampionata. Na "Olimpiku" je lako pao Udineze. Pobednik je mogao da se nasluti već posle devet minuta igre kada su Pjanić i Maikon zatresli mrežu gostiju. Napoli je vezao i peti trijumf, a opet je Napolitancima bodove doneo sjajni Argentinac Gonzalo Iguain.

Verona našeg Boška Jankovića još ne zna za pobedu, a tri boda u "gradu ljubavi" osvojila je Fiorentina.

Rezultati 10. kola: Milan - Kjevo 1:0 (Antoneli 53), Roma - Udineze 3:1 (Pjanić 4, Maikon 9, Žervinjo 63 - Toro 78), Atalanta - Lacio 2:1 (Basta autogol 69, Gomez 86 - Bilja 17), Frozinone - Karpi 2:1 (Kofani 51, Samarko 90+1 - Marone 66), Napoli - Palermo 2:0 (Iguain 39, Mertens 80), Sasuolo - Juventus 1:0 (Sansone 20), Torino - Đenova 3:3 (Lopez 28, Zapakosta 35, Taksidis 89 autogol - Laksalt 26, 90+4, Pavoleti 67), Verona - Fiorentina 0:2 (Markez 25 autogol, Kalinić 57). U utorak: Bolonja - Inter 0:1.