0
Sreda 28.10.2015.
15:09

Zvezda preokretom do osmine finala Kupa

Tri godine unazad Crvena zvezda se ne snalazi baš najbolje u Kupu Srbije. Otkako su 2012. godine podigli 24. trofej u istoriji (protiv Borca iz Čačka), ispadali su u ranim fazama. Dva puta četvrtfinalu, jednom u osmini finala. I ponovo je krenulo po zlu...

crvenazvezdafk.com
Dominira: Aleksandar Katai

U 28. minutu kažnjena je neiskorišnjena inicijativa protiv Bačke. Donald je izgubio duel sa Milovcem, koji je potom poslao loptu u kazneni prostor Zvezde, a tamo Damir Čeković bio brži od Aleksandra Lukovića (1:0).

Malo je nedostajalo da domaćin udvostruči prednost, međutim, udarac Veseljka Trivunovića završio je pored stative.

U finišu prvog dela igre, lider Super lige uspeo je da se konsoliduje i izjednači. Sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora je najbolji igrač Zvezde ove sezone Aleksandar Katai poravnao rezultat na semaforu.

Zvezda je pritiskala, Bačka se branila... Do 61. minuta. Tada je Luis Ibanjez još jednom pokazao da se radi o izvrsnom izvođaču slobodnjaka. Sa metar-dva iza linije kaznenog prostora šutirao je u golmanov ugao i ... pogodio!

Malo je nedostajalo da bude 2:2! Očajnu reakciju Zvezdine defanzivne linije u 76. minutu nije iskoristio Milovac koji je promašio čitav gol sa pet metara. Usledila je kazna. Katai je na odličan pas Grujića ostao sam pred golmanom i lagano smestio loptu u mrežu za konačnih 3:1 i plasman Crvene zvezde u osminu finala.

Imala je Bačka prilike da ublaži poraz, ali je kapiten Trifunović promašio penal u 92. minutu.