0
Četvrtak 13.05.2010.
18:52

Partizan šampion Srbije!

Fudbaleri Partizana su kolo pre kraja regularnog dela Jelen Super lige pobedom na Karaburmi nad OFK Beogradom rezultatom 3:0 overili titulu šampiona države.

"Crno-beli" su do trijumfa stigli golom Klea u devetom, Ilića u 88. i Petrovića u 90. minutu. Partizan je stigao do treće uzastopne titule u srpskom prvenstvu, a 22. u istoriji kluba.

Brazilac je 9. minutu ispratio dobru akciju saigrača, pa je driblingom zaobišao golmana Topalovića i lako zatresao mrežu. Rani gol omogućio je mirnu igru gostiju.

U 88. minutu rezervista Brana Ilić je posle dve odlične šanse koje je ukrotio golman domaćih, istrčao brzu kontru Partizana i matirao Topalovića, čime je i praktično overio pobedu i novu titulu za Partizan.

Reprezentivac Raća Petrović stavio je u nadoknadi vremena tačku na rezultat i veliko slavlje je počelo. Titula ne menja vlasnika, Partizan je treću godinu zaredom najbolji tim u Srbiji.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević izrazio je veliko zadovoljstvo posle osvajajanja titule u Jelen Superligi Srbije.

Poslednji meč crno-belih protiv Mladog Radnika koji je već ispao, sada je samo formalnost, a razmišljanja o Ligi šampiona počinju odmah.

Partizan je kolo pre kraja nacionalnog šampionata sakupio 75 bodova, dok drugoplasirana Crvena zvezda ima sedam poena manje, pošto je danas na svom terenu poražena od BSK-a iz Borče 3:1.

Zvezda je povela u 43. minutu golom Savija, ali su gosti do trijumfa stigli pogocima đukića u 50, Krstića u 72. i Radunovića u 82. minutu. Iako su crveno-beli poveli na kraju su se ipak obrukali i izgubili na svom terenu, doduše pred praznim tribinama.

Čukarički je u Požarevcu savladao Mladi radnik 4:1. Požarevljani su današnjim porazom izgubili sve šanse da ostanu u Superligi Srbije, pošto su poslednji sa samo 25 bodova. Golove za Čuku postigli su Grubješić u 35, Stojmirović u 41, Petronijević u 76. i Trajković u 77. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Senić u 55.

Javor i Vojvodina igrali su bez pobednika, 1:1. Gosti su poveli golom Mrđe u sedmom minutu, a izjednačio je Silva u 74. U meču Borac - Hajduk bilo je takođe 1:1. Borac je poveo u trećem minutu golom Kostića, a izjednačio je Živanović u 41. Smederevo je na svom terenu pobedilo Spartak 2:0 golovima Stojanovića u devetom i Milosavljevića u 22. minutu.

Jagodina je u Kragujevcu savladala Metalac 3:2. Kod domaćih u listu strelaca upisali su se Betolingar u 23. i Simović u 26. minutu. Strelci za goste bili su Novković u 13. i Bojović u 22. i 86. minutu. Napredak je u Kruševcu pobedio Rad 2:1. Pogotke za Kruševljane dali su Vranješ u 17. i Mitrović u 52. minutu. Jedini strelac za goste bio je Kaluđerović u 44. minutu.

Mečevi poslednjeg, 30. kola biće odigrani u nedelju, 16. maja.