Četvrtak 05.11.2009.
23:26
A

LE: Pantelić srušio snove zagrebačkim "modrima"

U četvrtak su odigrane utakmice 4. kola Lige Evrope u kojima su ekipe Ajaksa, Anderlehta, Šahtjora, Salcburga, Galatasaraja i Verdera pobedama obezbedile prolaz u narednu fazu takmičenja.

Srpski reprezentativac Marko Pantelić ugasio je na praznom "Maksimiru" sve nade zagrebačkog Dinama, da mogu da se plasiraju u narednu fazu Lige Evrope.

Srpski centarfor je u 14. minutu na asistenciju Emanuelsona iz slobodnog udarca, odlično šutirao, a golman "modrih" Tomislav Butina ostao je nemoćan. U 45. minutu, De Zeuv je glavom postavio konačan rezultat, koji je "kopljanike" već uvrstio u ekipe koje su obezedile nastavak takmičenja.

Osim lošeg rezultata,  Dinamo je do kraja meča ostao i bez dvojice igrača, najpre je Argentinac Leandro Kufre isključen zbog udaranja Suareza laktom, dok je njegov zemljak Adrijan Kaleljo zaradio dva žuta kartona u 75. minutu meča.

Valensija je sa Nikolom Žigićem vodila sa dva gola razlike, ali je Slavija u Pragu smogla snage da poravna i izvuče bod 2:2. U istoj grupi Đenova je savladala francuski Lil sa 3:2.

Hamburg je odigrao bez golova sa Seltikom, Herta je konačno pobedila i to na gostovanju Herenvenu 2:3, a Roma se izvukla na "Olimpiku" protiv Fulama koji golom Kamare vodio na poluvremenu, ali je do kraja i primio pogotke Risea i Okake.

Viljareal je razbio Lacio sa 4:1, Everton je i na "Gudison Parku" doživeo poraz od Benfike 0:2, a novu četvrtu pobedu ostvario je Šahtjor u Tuluzu rezultatom 0:2.