4
Nedelja 11.10.2015.
20:07

Albanija ide na EURO!

Bolan poraz od Srbije je možda i mogao da Albance skrene sa puta za Francusku, ali samo da su imali iole teže gostovanje od onog u Jermeniji. Put na Kavkaz im je baš prijao. Skoro da i nisu morali ništa da rade pored očajnih domaćina. Nisu se ni oznojili, a već su završili posao.

Navijači Albanije dočekali plasman na EURO

Fudbaleri Albanije su se prvi put u istoriji svoje zemlje plasirali na Evropsko prvenstvo. Cana i drugovi su brzo iza sebe ostavili poraz od Srbije i bez mnogo problema slavili na odlučujućem gostovanju u Jermeniji - 3:0 .

Već u 23. minutu je bilo jasno da će ekipa trenera De Bjazija stići do velikog trijumfa. Posle autogola, mrežu domaćih pogodio je i Džimšiti za velikih 2:0 i lagani nastavak susreta. Nakon tog 23. minuta kao da se nikom više nije igralo. I jedni i drugi su čekali poslednji sudijski zvižduk, a kao šlag na tortu za Albaniju stigao je gol Berata Sadikua u 76. minut za konačnih 3:0.

Naši južni susedi tako su se pridružili još nekim selekcijama za koje niko nije verovao da će overiti vizu za Francusku.

Severna Irska, Vels, Island, Albanija... Fudbalske velesile?!!