0
Subota 03.10.2015.
14:46 >> 18:00h

Džoker Jović preorao "brdovitu" Suboticu

Kad je teško - Luka Jović. Zvezdin džoker golom u 81. minutu doneo je Zvezdi devetu uzastopnu pobedu. Crveno-beli su slavili 3:2 protiv Spartaka u Subotci, u uzbudljivoj utakmici 12. kola Super lige.

crvenazvezdafk.com
Protiv "svojih": Srđan Plavšić, omaleni vezista Zvezde, ponovo je bio jedan od najboljih na meču

Najavljivao je trener gostiju Miodrag Božović da neće biti lako u "brdovitoj" Subotici i to se i ostvarilo. Teže nego što se očekivalo, srpski vicešampion stigao je do novoh bodova. "Golubovi" su se hrabro suprostavili favoritu, poveli početkom susreta, izjednačili početkom drugog poluvremena, ali su na kraju slavili Beograđani...

Trenutak odluke bio je sjajan centaršut Luisa Ibanjeza i odlična reakcija Zvezdinog "Falkaa" koji je pokazao da je neopravdano skrajnut u drugu stranu. Domaćin je u finišu imao veliku priliku, ali je Kahriman odličnom intervencijom spasao svoj tim.

U finišu susreta, kontroverzni trener Spartaka morao je u svlačionicu posle žestokih prostesta, a koliko su domaćini vili nervozni govori podatak da je Janko Tumbasević odgurnuo sudiju u finišu, ali je na zaprepašćenje svih dobio samo žuti karton.

90+5. minut - Gotova je utakmica. Zvezda ostvarila i devetu uzastopnu pobedu.
90+3. minut - Spartak je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda. Opravdano!
90. minut - Kontroverzni trener domaćina Stevan Mojsilović moraće da napusti teren zbog oštrih protesta. Igraće se još tri minuta.
89. minut - Velika prilika za Spartak, ali je Kohriman odbranio šut Kovačevića.
87. minut - Kapiten Zvezde Aleksandar Luković povredio ja zadnju ložu i ne može da nastavi meč. Menja ga Vukašin Jovanović.
83. minut - Igrač Spartaka Janko Tumbasović je gurnuo sudiju i za to dobio samo žuti karton.

81. minut - GOOOL, Džoker crveno-belih Luka Jović dovodi Zvezdu opet u vođstvo. Sjajno je centrirao Luis Ibanjez.

79. minut - Sikimić menja neprimetnog Vijeiru.

76. minut - Kahriman se okliznuo, loše ispucao, ali Milić nije uspeo da iskoristi kiks golmana Zvezde. Spartak opasan u poslednjih nekoliko minuta.

73. minut - Volej Plavšića, ali je Mirković odbranio šut doskorašnjeg igrača "golubova". Zvezda pritiska domaćina.
69. minut - Luka Jović u igri umesto Srnića. Božović pojačava napad crveno-belih.
68. minut - Zvezda traži penal posle pada Kataija, ali sudija samo odmahuje rukom.
66. minut - Vijeira je imao dobru priliku za crveno-bele, ali nema promene rezultata. Domaćin odoleva pritiscima Zvezde.
64. minut - Zvezda ima terensku inicijativu, ali ne uspeva da probije odbranu "golubova".
52. minut - Zvezda pokušava, Srnić je imao sjajnu šansu, ali šutira pored gola.

48. minut - GOOOL, Makarić je izjednačio. Prelep gol sa 18 metara. Spartak je izjednačio - 2:2.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+6. minut - Kraj prvog poluvremena.

45+6. minut - GOOOL!!! Zvezda vodi 2:1, strelac Aleksandar Katai. Odlično je Vijeira ukrao loptu, odlično našao Kataija, kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

45. minut - Igraće se šest minuta nadoknade, zbog pauze uslovljene povredom golmana doćina.
43. minut - Neuspešno kombinuju Ibanjez i Grujić. Pao je ritam u poslednjih nekoliko minuta.
41. minut - Probao je opet Grujić, osmelio se. Ovoga puta pored gola. Ali sa lakoćom preskače teren mladi vezista Zvezde.

39. minut - Prečka čuva Subotičane. Katai je šutirao u maniru fudbalera ekstra klase, prfevario golmana rivala, ali je lopta udarila u okvir gola.

31. minut - GOOOL!!! Zvezda je izjednačila, strelac Marko Grujić. Odličan centaršut Plavšića, Grujić je uštopovao loptu i preciznim i jakim udarcem poravnao rezultat.

25. minut - Budimir Janošević izlazi iz igre. Na terenu je Nikola Mirković.
24. minut - Izgubljeno je već nekih sedam minuta, nema sumnje sada da će Janošević morati napolje. Sudija će morati da nadoknadi ovo vreme.
20. minut - Prekid igre. Posle tog pasa Plavšića došlo je do kontakta Janoševića i Vijeire. Ukazuje se gomoć Spartakovoj jedinici.
17. minut - Još jedan dobar napad Zvezde, ali je sjajno sada reagovao Janošević, istrčao je golman Spartaka na 20 i kusur metara od svog gola i u poslednjem trenutku reagova ispred Uga Vijeire.
14. minut - Odlična prilika za goste. Odlično je probio Katai, "zavrnuo" na peterac, ali je ispred Srnića intervenisao Kovačević.
12. minut - Otvaraju se dosta prostora za kontre domaćih. Imao je sada Spartak odličnu situaciju, ali su se spetljali Subotičani.
10. minut - Prvi ozbiljniji napad Zvezde zaustavljen je prekršajem. Ibanjez se oprobao, ali iznad prečke.

6. minut - GOOOL!!! Spartak vodi 1:0, strelac Nemanja Milić. Šutirao je precizno sa više od deset metara iskosa. Kahriman nemoćan.

3. minut - Presing Subotičana na poslednju liniju Zvezde. Najavio je Mojsilović napad od prvog minuta.

SASTAVI TIMOVA

SPARTAK: Janošević, Farkaš, Kovačević, Antonić, Milošević, Jocić, Tumbasević, Makarić, Torbica, Ilić, Milić.
CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Ibanjez, Pavićević, Luković, Donald, Grujić, Katai, Srnić, Plavšić, Vijeira.