0
Subota 26.09.2015.
18:01 >> 21:12h

Zvezda gazi, pao i Novi Pazar

Rutinski do novih bodova. Crvena zvezda je nastavila pobedničku seriju u Super ligi. U 11. kolu na "Marakani" je pao Novi Pazar - 2:0, pa su crveno-beli upisali osmi uzastopni trijumf i pobegli najbližim pratiocima Javoru osam, a Partizanu (meč manje) čak 12 bodova.

crvenazvezdafk.com
Glavna uzdanica crveno-belih: Aleksandar Katai i protiv Novog Pazara se upisao u listu strelaca

Četa Miodrag Božovića nije blistala, ali je sigurnom igrom stigla do novih bodova. Prvi gol na meču postigao je sve bolji mladi vezista Zvezde Marko Grujić, koji je u poslednjim trenucima prvog poluvremena glavom zatresao mrežu Zečeviča, posle odličnog centaršuta Luisa Ibanjeza.

Crveno-beli su dominirali svih 90 minuta, a tačku na trijumf stavio je Aleksandar Katai. Gosti jedva da su nekoliko puta pripretili odbrani lidera Super lige, ali su u 84. minut imali veliku šansu, kod rezultata 1:0, kada je Vusljanin izašao sam ispred Kahrimana, ali je golman Zvezde sačuvao svoju mrežu.

Sa kapitenskom trakom od prvog minuta igrao je Aleksandar Luković, koji je menjao suspendovanog Vukašina Jovanovića. Meč je pratilo oko 15.000 gledalaca.

U poslednjem meču dana, u Surdulici su Radnik i Javor podelili bodove - 1:1, dok je OFK Boegrad u cirkus meča na Omladinskom stadionu pobedio Spartak 2:0.

90+4. minut - Utakmica je završena. Sigurna pobeda Zvezde - 2:0.

90. minut - GOOOL, Aleksandar Katai je zapečataio sudbinu Pazaraca. Izašao je sam ispred Zečevića i lako ga obišao i zatresao mrežu.

88. minut - Poslednjim nekoliko minuta igraće i Mihajlo Ristić.

84. minut - Vusljanin je imao najbolju priliku za goste, ali je šutirao pored gola.

82. minut - Nezapaženog Uga Vijeru, zameniće Predrag Sikimić.
75. minut - Kahriman je dobio jak udarac posle sudara sa Damjanovićem. Trenutno je prekid, ukazuje se pomoć golmanu Zvezde. Sve je u redu sa čuvarom mreže domaćina.
74. minut - Plavšić pokušava iz daljine, ali loš udarac mladog veziste.
73. minut - Pazarci sve otresitiji, pokušavaju da dođu do izjednačenja, ali nema opsnosti po gol Kahrimana.
66. minut - Solo akcija Kataija, ali je šutirao preko gola. Umesto Vereda, u igri je Luka Jović.
65. minut - Poslednjih nekoliko minuta, gosti pokušavaju, ali je to daleko od prilke da se matira golman Kahriman.
62. minut - Počela je bakljada navijača Zvezde na severnoj tribini.
53. minut - U nastavku meča, crveno-beli igraju viktorije sa rivalom, gosti ne prelze na protivničku polovinu terena, iako gube.
50. minut - Ibanjez je bio u šansi, posle asistencije Kataija, ali je Argentinac šutirao samo u spoljni deo mreže. Imao je bolja rešenja omaleni "gaučos".
47. minut - Vijera se nije snašao u šesnaestercu gostiju. Ostaje 1:0.

45+3. minut - GOOOL, Marko Grujić u poslednjim trenucima prvog poluvremena dovodi Zvezdu u vođstvo. Odlično je centrirao Luis Ibanjez, najbolji igrač domaćina u prvih 45 minuta, a mladi vezista najviše skočio i glavom zatresao mrežu golmana Zečevića.

39. minut - Agilni Ibanjez pokušava iz slobodnog udarca, ali samo do "živog" zida. Korner za Zvezdu.
37. minut - Crveno-beli ne uspevaju da stvore izglednu šansu. Uspvanka na Marakani.
29. minut - Pazarci su malo ublažili pritisak Zvezde.
25. minut - Oko 15.000 gledalaca još nije videlo gol. Zvezda ofanzivna, ali Pazarci se dobro brane.
16. minut - Dobar centaršut Luisa Ibanjeza, ali niko nije uspeo da skrene loptu u mrežu. Ostaje 0:0.
13. minut - Sve jači pritisak domaćina, ali gosti zasad odolevaju.
6. minut - Zvezda napada od prvog sudijskog zvižduka.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Vered (od 66. Jović), Katai, Plavšić (od 88. Ristić), Vijeira (od 81. Sikimić).

NOVI PAZAR: Zečević, Stevanović, Vuković, Trtovac, Kostić, Đalović, Pavlović, Vusljanin, Obrovac, Aškovski, Damjanović.