0
Sreda 23.09.2015.
18:17 >> 20:29h

Partizan ponire, kiks za smenu Milinkovića

Fudbaleri Partizana nastavili su sa lošim rezultatima u Super ligi Srbije, pošto u zaostaloj utakmici šestog kola nisu uspeli da pobede Rad 1:1 (1:1).

Tanjug
Udarna igla Partizana: Abubakar Oumaru

Ruku na srce, Partizan je bio bolji u Humskoj, ali su "građevinari" uspeli da organizovanom odbranom stignu do važnog boda.

Aktuelni šampion već treću utakmicu zaredom ne zna za pobedu, a posle ovog remija ostao je na trećem mestu sa tri boda manje od Javora i devet od prvoplasirane Crvene zvezde.

S druge strane, izabranici Milana Milanovića su posle trijumfa nad Vojvodinom potvrdili dobru formu i sada su deveti sa 13 bodova.

Partizan je krenuo silovito, Abubakar Oumaru je promašio kolosalnu priliku, a sve je rešeno u dva minuta. Prvo je Nemanja Vidić u 21. iskoristio očajnu reakciju Živka Živkovića posle kornera i glavom ubacio loptu u praznu mrežu, da bi već u sledećem napadu Valerij Božinov snažnim udarcem izjednačio.

Tada je postavljen i konačan rezultat, a do kraja meča najbolje prilike propustili su Božinov i Andrija Živković.

Pred i po završetku meča navijači Partizana su još jednom iskazali nezavdovoljstvo skandiranjem protiv uprave.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Subić, Jevtović, Brašanac, Babović, A. Živković, Oumaru, Božinov.

RAD: Budaković, Prljević, Đurić, Maraš, Obradović, Vidić, Trninić, Denić, Veselinović, Nenadović, Arsenijević.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

90+5. minut - Još jedna odlična šansa za Partizan. Brašanac je pokušao posle kornera, ali siguran Budaković. Kraj utakmice.
90+2. minut - Žuti karton za Babovića, koji je pokušao da iscenira jedanaesterac.
90. minut - Zatresla se mreža Rada, ali je Šaponjić bio u ofsajdu. Opravdana odluka arbitara. Igraće se pet minuta nadoknade.
88. minut - Kolosalna prilika za crno-bele. Posle gužve u kaznenom prostoru Rada, lopta je došla do Živkovića, ovaj opalio po njoj, a golman ukopan pogledom ispratio pored gola.
86. minut - Nezadovoljne su pristalice Partizana. Svi do jednog počeli su da viču: Uprava napolje!
80. minut - Odmah kontra na drugoj strani. U odličnoj prilici je bio Borko Veselinović, koji je uhvatio poluvolej, ali Živković na mestu.
78. minut - Ivan Šaponjić se oprobao, ali lopta ide preko gola.
72. minut - Abubakar Oumaru izlazi iz igre. Na terenu je Saša Ilić.
70. minut - Fenomenalna intervencija Budakovića. Sprečio je Oumarua da postigne pogodak u situaciji 1 na 1.
63. minut - Dobar napad crno-belih, Babović je pokušao sa 15 metara, ali ga je pročitao Budaković. Valerij Božinov izlazi iz igre. Na terenu je Ivan Šaponjić
59. minut - Odlična prilika za Rad. Borko Veselinović je pokušao, ali je njegov udarac izblokiran.
58. minut - Marko Jevtović izlazi iz igre. Na terenu je Nikola Ninković.
56. minut - Prečka spasava Rad. Božinov je sa oko sedam metara pogodio okvir već savladanog golamana tima sa Banjice. Najpre je Subić sjajno zavrnuo povratnu za Božinova, koji je zapeo iz sve snage, a onda su dva pokušaja iz odbitka osujećena.
52. minut - Solo prodor Živkovića, ušao je u šesnaesterac, ali je Obradović uspeo da ga zatvori i pusti loptu u gol aut.
50. minut - Marko Jevtović dobija žuti karton zbog starta sa leđa.
48. minut - Velika prilika za Božinova i ponovo je Bugarin izlokiran na petercu!
46. minut - Počeo je drugi deo igre.
45+4. minut - Kraj prvog poluvremena.
43. minut - Odlična prilika za Partizan. Babović je prošao po desnoj strani, ali je oklevao sa centaršutem za Božinova i golman ga je pročitao.
37. minut - Iznenada se ukazala prilika za Abubakara posle centaršuta Živkovića, ali se nije snašao, izblokiran je.
34. minut - Oštar prekršaj Subića. Oprostio mu je sudija žuti karton.
31. minut - Iskomplikovao je Abubakar poziciju na levom boku i onda napravio faul.
25. minut - Prinudna izmena u Radu. Nikola Đurić izlazi iz igre, a na terenu je Stefan Vico.

22. minut - GOOOOL!!! Partizan je izjednačio na 1:1, strelac Valerij Božinov.  Posle velike gužve u šesnaestercu Rada, lopta je došla do Bugarina, koji je poslao u gol.

21. minut - GOOOOL!!! Rad vodi 1:0, strelac Nemanja Vidić. Lopta je preletela sve posle udarca iz ugla, na drugoj stativi je bio Vidić i lako pogodio mrežu!

15. minut - Dobra akcija Rada po desnoj strani, mada je debitant Subić to izblokirao, pa će gosti izvesti korner.
9. minut - Kontra Partizan 3 na 2, koju je povukao Andrija Živković, odlično je uposlio Kamerunca Abubakara Oumarua, ali je presporo reagovao. Stigao ga je igrač Rada i izblokirao kod šuta.
4. minut - Solo prodor Andrije Živkovića i udarac sa 14,15 metara. Ipak, preko gola.
3. minut - Na tribinama u Humskoj nešto manje od 2.000 gledalaca.
1. minut - Utakmica je počela. A početnom udarcu prethodilo je intoniranje himne. Nešto novo...