0
Petak 18.09.2015.
17:48 >> 19:55h

Zvezda očerupala "ćurane"

Crveno-beli nastavljaju pobednički niz. U prvom meču 10. kola Super lige, Crvena zvezda je pobedila u Jagodini 3:0 i ostvarila sedmu uzastopnu pobedu u šampionatu.

Tanjug
Zvezda ušla u pobedničku seriju: Ugo Vijera, napadač Crvene zvezde

Izabranici Miodraga Božovića rutinski, sa pola snage, su razbili jalove domaćine i pokazali da su u odličnoj formi. Prvence u crveno-belom dresu postigli su Slavoljub Srnić i Srđan Plavšić, koji su poslednjih dana prelaznog roka stigli na "Marakanu".

Tačku na trijuf m u finišu meča stavio je junak 149. večitog derbija Ugo Vijeira. Uz raspoloženog Kataija i Grujića na sredini terena, crveno-beli nisu imali težak posao protiv "ćurana", koji za 90 minuta nisu stvorili nijednu šansu za gol.

Ono što može da zabrine trenera Božovića je povreda "radilice" Mičela Donalda i Argentinca Luisa Ibanjeza, koji je zbog povrede stopala morao da napusti teren 20 minuta pre kraja. Gosti su poslednjih 10-ak minuta igrali sa desetoricom, jer je zbog dva žuta kartona u svlačionicu morao Slavoljub Srnić.

90+3. minut - Kraj utakmice. Rutinska pobeda Zvezde u Jagodini.

85. minut - GOOOL, Ugo Vijeira postiže gol, za 3:0. I sa desetoricom, Zvezda silna u Jagodini. Sjajna asistencija Marka Grujića.

79. minut - Slavoljub Srnić je dobio drugi žuti karton. Zvezda sa desetoricom u poslednjih 10-ak minuta.
77. minut - Dobar put Kataija iz slobodnog udarca, ali je dobro intervenisao golman domaćina Nikolić.
75. minut - Ristić je šutirao, ali pravo u golmana Jagodine. Zvezda je stala u nastavku.
70. minut - Povredio se Mičel Donald. Umesto njega u igri je Dušan Anđelković.
66. minut - Jagodina otresitija u nastavku, ali Kahriman je i dalje bez posla.
63. minut - Dobra akcija Jagodine, ali se Miladinović spetljao u petercu Zvezde. Ostaje 2.0 za goste.
54. minut - Solidan pokušaj Marića, ali nema opasnosti po gol Kahrimana. Zvezda stala u drugom poluvremenu, rutinski čuva stečeno vođstvo.
48. minut - Katai je bio u solo akciji, ali je loše šutirao.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda vodi 2:0 i na pragi je sedme uzastopne pobede.
44. minut - Prvi ozbiljniji pokušaj Jagodine, ali je Uroš Nikolić šutirao daleko iznad gola.
35. minut - Dobar šut Kataija, ali pored gola.
32. minut - Zvezda grabi ka sedmoj uzastopnoj pobedi. Odličana igra izabranika Miodraga Božovića.

29. minut - GOOOL Plavšić, Zvezda vodi 2:0. Odlična asistencija Kataija i sjajan gol pojačanja Zvezde iz Spartaka.

25. minut - Uspavanka poslednjih desetak minuta, ništa se ne dešava.
21. minut - Jagodina se oslobodila pritiska Zvezde, pokušava da ugrozi gol Kahrimana, ali bez uspeha.
15. minut - Zvezda i dalje kidiše na gol Jagodine. Domaćin nemoćan.

7. minut - GOOOL, Slavoljiub Srnić postiže prvenac za Zvezdu. On se najbolej snašao u šesnaestercu Jagodine, polse dobrog prodora Kataija. Terenska inicijativa urodila je plodom već na startu meča.

5. minut - Zvezda od prvog minuta krenula ofanzivno, ali nema prilika za gol.
1. minut - Utakmica je počela. Oko 5.000 gledalaca u Jagodini.

JAGODINA: Đ. Nikolić, Miladinović, Filipović, Gašić, Milinković, Knežević, Nedović, Marić, Savković, U. Nikolić, Popović.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević (od 66. Luković), Jovanović, Ibanjez (od 64. Ristić), Donald (od 71. Anđelković), Grujić, Katai, Plavšić, Srnić, Vijeira.