0
Utorak 15.09.2015.
20:33 >> 23:12h

LŠ: Juve šokirao "Etihad", poraz "đavola", het-trik Ronalda (SVI GOLOVI)

U derbiju večeri, vicešampion Evrope, Juventus, slavio je na gostovanju Mančester Sitiju 2:1. Iako su loše počeli sezonu u Seriji A, "stara dama" je pokazala da polako izlazi iz krize, dok "građani" u Ligi šampiona nikako da odigraju na onom nivou kao u Premijer ligi.

David Silva u duelu sa dvojicom fudbalera Juventusa

Kada je Kjelini nespretno postigao autogol, činilo se da će vicešampion Engleske da slavi, ali u poslednjih 20 minuta, gosti su preokrenuli rezultat preko Mandžukića i Morate. U drugom meču grupe D, Sevilja je u nastavku demolirala Borusije iz Menhengladbaha, a zanimljivo da su za Andalužane svirana čak tri penala.

PSŽ i Real su opravdali ulogu favorita u Grupi A, lako pobedivši Malme i Šahtjor. Het-trk za Madriđane delo je Kristijana Ronalda, mada je Portugalac dva pogotka postigao sa bele tačke. Prvi gol delo je Benzme posle katastrofalne greške golmana tima iz Donjecka Pjatova.

Srbi u evro eliti

Od srpskih igrača prvog dana Lige šampiona svih 90 minuta igrali su: Aleksandar Kolarov (Mančester Siti), Nikola Maksmimović (Astana) i Nikola Đurđić (Malme). Zoran Tošić (CSKA Moskva) je igrao do 76. minuta, dok je Ljubomir Fejsa (Benfika) igrao za lisabonske "orlove" poslednjih pet minuta. Drugo poluvreme za Malme protiv PSŽ je odigrao Vladimir Rodić.

Iznenađenje kola napravio je PSV, koji je na "Filips" stadionu slavio protiv Mančester Junajteda. Trijumf šampiona Holandije ostao je u senci preloma noge defanzivca "đavola" Luka Šoa. Memfis Depaj je postigao pogodak protiv bivšeg kluba, ali su domaći preokrenuli rezultat. Pojačanje Volfsburga iz Šalkea Julian Draksler počeo je da se isplaćuje "vukovima" pošto je njegovim golom nemački vicešampion slavio protiv CSKA.

U grupi C, Benfika je tek u nastavku slomila otpor Astane, dok je Atletiko golovima Grizmana lako slavio protiv Galatasaraja u Istanbulu.

GRUPA A

PSŽ - Malme 2:0 (Di Marija 5, Kavani 62)

Real Madrid - Šahtjor 4:0 (Benzema 30, Ronaldo 55 penal, 63 penal, 81)

Redosled: Real i PSŽ po tri, Malme i Šahtjor bez bodova.

GRUPA B

PSV - Mančester Junajted 2:1 (Moreno 45+2, Narsing 58 - Depaj 41)

Volfsburg - CSKA 1:0 (Draklser 40)

Redosled: Volfsburg i PSV po tri, Mančester Junajted i CSKA bez bodova

GRUPA C

Galatasaraj - Atletiko M. 0:2 (Grizman 18, 25)

Benfika - Astana 2:0 (Gaitan 51, Mitroglu 62)

Redosled: Atletiko M. i Benfika po tri, Galatasaraj i Astana bez golova

GRUPA D

Mančester Siti - Juventus 1:2 (Kjelini autogol 57 - Mandžukić 70, Morata 81)

Sevilja - Borusija M. 3:0 (Gameiro 47, Banega 66 penal, Konopljanka 84)

Redosled: Sevilja i Juventus po tri, Borusije M i Mančester Siti bez bodova.

POGLEDAJTE SVE GOLOVE!

90+5. minut - Zavšene su svi susreti, bez remija!

84. minut - Sevilja silna u nastavku, 3:0 protiv Borusije, strelac Konopljanka.

81. minut - Alvaro Morata preokrenuo rezultat na "Etihadu". Juve vodi protiv Mnačester Sitija 2:1.

81. minut - Het-trik Ronalda. Real vodi 4:0.

70. minut - Mandžukić je izjednačio na "Etihadu".

66. minut - Treći penal za Sevilju, drugi gol, ovaj put je precizan Ever Banega.

63. minut - Ronaldo opet siguran iz penala, vodi Real 3:0.

62. minut - Benfika je povećala prednost, strelac je Mitroglu.

62. minut - PSŽ duplira prednost protiv Malmea. Gol je delo Kavanija.

58. minut - Vodi PSV, strelac Lusijano Narsing. Iznenađenje na pragu.

57. minut - Vodi Mančester Siti protiv Juventusa, autogol je postigao Kjelini.

55. minut - Ronaldo ne greši, vodi Real 2:0.

54. minut  - Penal za Real, nezaslužen!

51. minut - Benfika je probila bunker Astane, u listu strelaca se upisao Gaitan - 1:0.

49. minut - Novi penal za Sevilju, ali je Gameiro ovaj put promašio. Ostaje 1:0 za Andalužane.

49. minut - Šahtjor u nastavku meča u Madridu sa desetoricom, isključen je Stepanenko.

47. minut - Gameiro iz penala dovodi Sevilju u prednost protiv Borusije iz Menhengladbaha.

45+4. minut - Zavšena su prva poluvremena, samo sedam golova na osam mečeva prve večeri Lige šampiona.

45+2. minut - PSV u poslednjim trenucima provg poluvremena je izjednačio protiv Mančester Junajteda, strelac je Ektor Moreno.

41. minut - Depaj postiže gol protoiv bivšeg kluba, Mančester je poveo u Ajndhovenu.

40. minut - Volfsburg je poveo protiv CSKA 1:0. Gol je postigao Draklser pojačanje iz Šalkea.

30. minut - Real vodi. Velika greška golmana Šahtjora Pjatova, na pravom mestu je bio Karim Benzema.

27. minut - Real u nastavku meča bez povređenog Gereta Bejla. Zamena je Mateo Kovačić.

25. minut - Atletiko je povećao vođstvo protiv Galatasaraja - 2:0. Opet je mrežu zatresao Grizman.

23. minut - Levi bek Mančester Junajteda Luk Šo je polomio nogu. Teška povreda Engleza u Ajndhovenu.

18. minut - Vodi Atletiko u Istanbulu protiv Galate. Strelac je Grizman.

14. minut - Veliki promašaj Karima Benzema na meču u Madridu. Šahtjor još odoleva Realu.

4. minut - Prvi gol večeras, PSŽ vodi protiv Malmea, strelac je Di Marija.

2. minut - Boni je imao veliku šansu za Siti, ali je Bufon spasio Juve, zasad.
1. minut - Utakmice su počele. Ostanite uz Vestionline.