1
Subota 12.09.2015.
17:08 >> 21:21h

Zvezdi 149. večiti derbi: Vijeira i Katai razbili Partizan

U 149. večitom derbiju raduju se crveno-beli. Crvena zvezda je u derbiju devetog kola Super lige pobedila Partizan 3:1 i povećala prednost na osam bodova (crno-beli imaju meč manje). Briljirao je domaćin, sjajnim golovima kaznio svaku grešku šampiona, dok je četa Zorana Milinkovića pretprela već treći poraz i u lošem raspoloženju dočekuje nadmetanja u Ligi Evrope.

Tanjug
Dvostruki strelac: Ugo Vijeira, napadač Crvene zvezda

Junak meča je Portugalac Ugo Vijeira, dvostruki strelac. Pogotovo je meastralan bio drugi pogodak u 49. minutu, kada je sa 25 metara matirao Živkovića. Tačku na pobedu Zvezde stavio je Aleksandar Katai, u 55. minutu, posle odlične solo akcije.

Tanjug
Navijači Crvene zvezde imali su razloga za slavlje posle pobede nad ljutim rivalom

Sve što su crno-beli uspeli da urade bio je izjendačujući pogodak Alena Stevanovića, u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Zvezda je iskoristila sve šanse, dok su crno-beli propustili dve velike prilike. Stevanović u prvom i Oumaru u drugom poluvremenu, nisu uspeli da matiraju golmana Kahrimana.

Zvezda slavi, ovo je šesta uzastopna pobeda čete Miodraga Božovića, dok Parizanu ostaju brige. Dvomeč sa Steuaom bio je samo bljaesak, ali posle toga, crno-beli su razočarali. Alarm je upaljen na crno-belom delu Topčiderskog brda.

90+6. minut - Utakmica je završena. Pobeda Zvezde 3:1.
90+2. minut - Priliku je imao Leković, solidno je šutirao, ali pored gola. Još četiri minuta će se igrati.
89. minut - Žuti karton i za Savu Pavićevića.
88. minut - Zvezda na pragu pobede.
86. minut - Srnić je dobi žuti karton.
85. minut - Poslednji adut Partizana je Nikola Ninković. Babović je izašao.
82. minut - Jevtović i Grujić su se sudarili glavama. Žestoko je bilo. Nadamo se da je sve u redu. Deblji kraj je izvukao vezista Partizana.
80. minut - Velika prilika za Abubakara Oumarua. Sjajno je dobio loptu od Božinova, a onda se spetljao kada je izašao sam ispred Kahrimana.
79. minut - Slobodan udarac za Zvezdu i žuti karton za Lekovića. Još jedna prilika za Luisa Ibanjeza. U kontri, Oumaru je bio u sjajnoj šansi, ali je Kahriman na vreme istrčao i odbio loptu.
78. minut - Partizan napada, ali stihijski, bez plana, nema opasnosti po gol Zvezde.
74. minut - Umesto Plavšića, na terenu je Mihailo Ristić.
72. minut - Božinov je pokušao, ali je Kahriman sjajno odbranio. Jevtović je zamenio kapitena Ilića. Povreda golmana Zvezde, ali će nastaviti igru.

71. minut - Bakljada je sada na severnoj tribini.

69. minut - Izmena u Zvezdi. Izlazi junak meča Vijeira, umesto njega je Sikimić. Žuti karton za Balažica.
67. minut - Partizan pokušava, ali je jalovo, ništa ne polazi od noge igračima crno-belih u nastavku.
64. minut - U igri je Božinov, umesto Stevanovića, koji je bio najbolji pojedinac u redovima Partizana. Može li Bugarin da unese dinamiku u jalov napad crno-belih.
63. minut - Dobar pokušaj Argentinca, ali pored gola.
62. minut - Slobodan udarac za Zvezdu sa 25 metara, prilika za Luisa Ibanjeza.
61. minut - Povukao se dim sa terena, Partizan kreće sa centra.
57. minut - Utakmica je prekinuta zbog bakljade navijača Partizana. Prekid traje već pet minuta.

55. minut - GOOOL, Katai sa 20 metara postiže novi gol za Zvezdu. Sjajna solo akcija lucidnog veziste.

53. minut - Brašanac je treći zapisani igrač Partizana.

49. minut - GOOL, Vijeira opet - 2:1. Fantastičan šut Portugalca sa 25 metara. Lopta se od prečke odbila u mrežu crno-belih.

48. minut - Zvezda napada, ali je Partizan opasan iz kontri preko brzonogog Oumarua.
47. minut - Dobar pokušaj Srnića, ali preko gola.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nema promena u ekipama. Stevanović opet u prilici, ali je Kahriman na pravom mestu. Opasan je Oumaru iz kontre, zadaje najveće probleme domaćinu.

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme.

45. minut - GOOOL, Stevanović je izjednačio. Debitant u crno-belim dresu se iskupio za promašen zicer. Odlilčna asistencija Babovića.

41. minut - Najbolja šansa na utakmici, Alen Stevanović je sa desetak metara prebacio gol Zvezde, posle dobre asistencije Oumarua.
39. minut - Kapiten Saša Ilić je požuteo. Nervozan je kapiten Partizana.
38. minut - Prvi žuti karton za Zvezdu je dobio Marko Grujić zbog starta nad Andrijom Živkovićem.
34. minut - Opet je Vijeira imao priliku, ali je Živković na pravom mestu. Prvi upisani fudbaler je Andrija Živković. Žuti karton je dobio zbog prigovora. Mažić autoritativan.
33. minut - Partizan se trgao posle primljenog gola, pokušava, ali jalovi izgledaju napadi crno-belih.
29. minut - Stefan Babović je pokušao sa 30 metara, ali daleko iznad gola. Slab Partizan na startu meča.

26. minut  - GOOOL, Ugo Vijeira je doveo Zvezdu u vođstvo. Lep gol Portugalca. Izašao je sam ispred Živkovića i lepo "podbo" loptu, koja je završila pod prečku. Odlična asistencija Plavšića.

25. minut - Oumaru šutira glavom, ali samo u spoljni deo mreže. Nema opasnosti po Kahrimana.

21. minut - Marko Petković je bio u solidnoj šansi, ali pored gola. Zvezda zasad konkretnija od rivala.

18. minut - Vijeira je pokušao solo prodorom, ali nije uspeo da prođe pored Lekovića i Ćirkovića. Zvezda ima inicijativu.
14. minut - Opet Zvezda traži penal, posle centaršuta Ibanjeza, ali Mažić je bio blizu. Živkovića je lopta pogodila u leđa. Ostaje bez golova u 149. večitom derbiju.
13. minut - Dobar meč na startu, oba tima ofanzivna, ali mreže miruju zasad.
9. minut - Zvezda je tražila penal posle povlačenja Slavoljuba Srnića, ali Mažić samo odmahnuo rukom. Sve je čisto, nije bilo jedanaesterca.
8. minut - Katai je najraspoloženiji na startu meča.
6. minut - Na drugoj strani, Živković preti, ali je Kahriman na pravom mestu.

5. minut - Katai je imao veliku šansu za Zvezdu, ali je šutirao pored gola iz izgledne prilike. Otvoreno na startu meča.

2. minut - Prvi opasan napad je imao Oumaru, ali je šutirao iznad gola Kahrimana.

Utakmica samo što nije počela. Markaana dobro ispunja, blizu 40.000 gledalaca na našem najvećem stadionu.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković (od 86. Luković), Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Grujić, Donald, Plavšić (od 74. Ristić), Katai, Srnić, Vijeira (od 69. Sikimić).

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Ćirković, Balažic, Leković, Brašanac, Ilić (od 73. Jevtović), Babović (od 85. Babović), Stevanović (od 64. Božinov), A. Živković, Oumaru.