Utorak 08.09.2015.
23:25
Tanjug A

Rusija pregazila Lihtenštajn, Austrija osramotila Švedsku

Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je kao gost selekciju Lihtenštajna sa 7:0, dok je Austrija, takođe na gostujućem terenu, slavila protiv Švedske rezultatom 4:1, u kvalifikacionim utakmicama za prvenstvo Evrope.

"Loto" u golu Lihtenštajna: Fudbaleri Rusije proslavljaju jedan od sedam golova

Pod vođstvom novog selektora Leonida Slutskog "zborna komanda" Rusije igra kao preporođena, a nakon večerašnje "kanonade" u Lihtenštajnu preuzela je drugo mesto u G grupi s realnim šansama za plasman na kontinentalni šampionat.

Domaćin je, mora se priznati, celo drugo poluvreme igrao oslabljen nakon što je Kaufman zaradio direktan crveni karton.

Švedska je u toj grupi pala na treće mesto posle sramotnog poraza u Stokholmu od Austrije, koja je već vizirala kartu za Francusku 2016.

Šanse za plasman na EP sačuvala je Crna Gora pobedom u gostima nad Moldavijom (2:0), jer sada zaostaje tri boda za Rusijom, a samo jedan za Švedskom.

Na utakmici u Kišinjevu za crnogorsku reprezentaciju debitovao je fudbaler Čukaričkog Staniša Mandić, koji je ušao u igru u 69. minutu zamenivši Marušića.

Mandić, član omladinskog tima Srbije koji je u junu na Novom Zelandu postao prvak sveta, nedavno je odlučio da nastupa za selekciju Crne Gore.

Engleska nije prepustila Švajcarskoj ni bod (2:0), iako je ranije obezbedila plasman na EP. Meč na Vembliju obeležio je Vejn Runi, koji je zatresao mrežu u 83. minutu iz penala i sa ukupno 50 golova postao najbolji strelac u istoriji nacionalne reprezentacije, pretekavši legendarnog Bobija Čarltona.

U borbu za plasman na evropski šampionat umešala se Slovenija pobedivši u Mariboru direktnog konkurenta Estoniju (1:0), dok je Makedonija, koju s klupe vodi Ljubinko Drulović, pretrpela u Skoplju minimalan poraz od favorizovane Španije (1:0).

C grupa:
Borisov: Belorusija - Luksemburg 2:0 (Gordejčuk 34, 62)
Skoplje: Makedonija - Španija 0:1 (Mata 8)
Žilina: Slovačka - Ukrajina 0:0
Tabela: Španija 21 bod, Slovačka 19, Ukrajina 16, Belorusija 7, Luksemburg 4, Makedonija 3.

E grupa:
London: Engleska - Švajcarska 2:0 (Kejn 67, Runi 83. penal)
Vilnjus: Litvanija - San Marino 2:1 (Černih 7, Spalvis 90+2 - Vitajoli 55)
Maribor: Slovenija - Estonija 1:0 (Berić 63)
Tabela: Engleska 24, Švajcarska 15, Slovenija 12, Estonija 10, Litvanija 9, San Marino 1.

G grupa:
Vaduc: Lihtenštajn - Rusija 0:7 (Dzjuba 21, 45, 73, 90, Kokorin 40, Smolov 77, Džagojev 85)
Kišinjev: Moldavija - Crna Gora 0:2 (Savić 9, Racu 65. autogol)
Stokholm: Švedska - Austrija 1:4 (Ibrahimović 90 - Alaba 9. penal, Harnik 38, 88, Janko 77)   Tabela: Austrija 22, Rusija 14, Švedska 12, Crna Gora 11, Lihtenštajn 5, Moldavija 2.