0
Nedelja 23.08.2015.
18:45 >> 21:29h

Bravura Kataija za lidersku poziciju Zvezde

Golom Aleksandra Kataija u 35. minutu, Crvena zvezda je pobedila Javor 1:0 u derbiju sedmog kola Super lige Srbije i izbila na čelo šampionata.

crvenazvezdafk.com
I paker i strelac: Aleksandar Katai igra u odličnoj formi na startu šampionata

Četvrtim uzastopnim trijumfom, četa Miodraga Božovića pokazala je da je prebrodila početnu krizu. Iako nisi briljirali, crveno-beli su, čini se, rutinski stigli do nova tri boda. Dugo osporavani vezista Zvezde Aleksandar Katai trećim uzastopnim golom u šampionatau pokazao je da je lider ove ekipe. U 35. minutu je sjajno prošao po levoj strani i preciznim šutem uspeo da zatrese mrežu gostiju, za ispostavilo se tri boda domaćina, koje je bodrilo oko 15.000 navijača na "Marakani".

Voša se oporavila od debkla u Plzenu

U preostlaim mečevima sedmog kola Super lige Srbije, Vojvodina je u Novom Sadu ubedljivo pobedila Novi Pazar 4:1, dok su na "TC Stadion" Voždovac i Čukarički odigrali dosadan meč, bez golova.

U prvom poluvremenu, upravo je Katai imao nekoliko prilika da još jednom postigne pogodak, ali nije imao sreće. Gosti su se branili tokom većeg dela meča, ali su kontrama uspevali, pogotovo u prvom poluvremenu, da dobro namuče domaćina. Ipak, nisu imali snage da zatresu mrežu Rajkovića, koji je dobio ovacije "delija" na početku meča, jer je, prema najnovoijim informacijama, odbio ponudu Galatasaraja.

Tanjug
I protiv Ivanjičana, Zvezda imala 12. igrača: "Delije" dobro popunile severnu tribinu

Priliku u poslednjih nekoliko minuta posle sedmomesečne pauze zbog povrede dobio je Aleksandar Luković.

90+4. minut - Utakmica je završena. Minimalna pobeda Zvezde.
90+1 minut - Ivanjičani traže penal posle remplovanja Dražića sa Pavićevićem, ali sudije odmahuje rukom. Igrać se još dva minuta.
90. minut - Zvezda na pragu pobede.
71. minut - Plavšić pokušava iz daljine, ali slabo, ostaje 1:0.
68. minut - Zvezda čuva prednost iz 35. minuta, ali i dalje strepi, gosti su opasni iz kontri.
62. minut - Bakljada na severu.
60. minut - Gafurov preti, ali je Rajković dobro postavljen.
55.  minut - Donald pokušava šutem iz daljine, samo korner za crveno-bele.
52. minut - Zvezda kontroliše igru, želi drugi gol, ali Javor je još u igri.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Završeno je prvo poluvreme. Zvezda vodi 1:0.
42. minut - Vered je sve dobro uradio, ali je povratni pas bio katastrofalan.
40. minut - Zvezda nastavlja da napada. Ristić i Vijeira su bili u dobroj prilici, ali ostaje 1:0.

35. minut - GOOOL, treća sreća za Aleksandra Kataija. Sjajno je prošao po levoj strani i preciznim šutem levomk nogom od stative pogodio mrežu gostiju.

32. minut - Gafurov je imao šansu za Javor, ali u poslednjem trenutku Pavićević izbija loptu u korbner.
27. minut - Katai je imao još jednu dobru priliku, ali mu večeras ništa ne polazi od noge. Ostaje bez golova.

24. minut - Oper Vijera traži penal, ali opet, posle konsultacija sudije, nema ništa od najstrože kazne za domaćina.

22. minut - Vijeira traži penal, ali sudija samo odmahuje rukom. Slaba igra Zvezde u prvih 20-ak minuta.
18. minut - Zvezda napada, ali jalovo zasad. Gafurov je mogao da postigne gol za Javor, ali je šutirao očajno.
9. minut - Prete i gosti. Gajić šutira, ali pored stative.
7. minut - Katai je isprobao šut, lopta se odbila do Jovića, koji iz izgledne šanse ne uspeva da zatrese mrežu.
6. minut - Nema uzbuđenja na Marakani. Meč je počeo u lganom ritmu.
4. minut - Ovacije za kapitena Predraga Rajkovića, koji je odbio ponudu Galatasaraja.
1. minut - Utakmica je počela. Na stadionu je oko 15.000 gledalaca.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević, Jovanović, Ristić, Donald, Grujić, Vered, Katai, Vijeira, Jović;

JAVOR: Đogatović, Crnomarković, Milović, Gajić, Miletić, Docić, Đokić, Zečević, Silva Eliomar, Gafurov, Dražić.