0
Nedelja 09.05.2010.
00:10

Nastavljena "mrtva trka" na vrhu Primere

Fudbaleri Barselone i Reala iz Madrida zabeležili su pobede u utakmicama pretposlednjeg 37. kola španskog fudbalskog prvenstva, tako da će odluka o šampionu pasti u poslednjoj rundi Primere.

Real je u Madridu deklasirao Atletik Bilbao sa 5:1 (1:1), dok je Barselona pobedila Sevilju u gostima sa 2:3 (0:2).

Golove za Real dali su Ronaldo sa penala (22'), Iguain (73'), Serhio Ramos (80'), Benzema (82') i Marselo (89'), dok je strelac za goste iz Bastilje bio Jeste (41').

Barselona je u Sevilji imala sigurno vođstvo od 3:0 golovima Mesija, Krkića i Pedra, ali je u finišu meča sebi dozvolila da strahuje za tri boda i prvo mesto na tabeli, jer je domaćin za samo dva minuta, golovima Fredija Kanutea u 69 i Luisa Fabijana u 71. minutu stigao na prag iznenađenja.

Ipak, na kraju je Barsa uspela da sačuva pobedu, iako je Sevilja žestoko napadala, i to sa igračem manje, jer je Konko isključen u 56. minutu.

Odluka o šampionu Španije pašće u poslednjem kolu (16. maj), kada Barselona dočekuje Valjadolid, kojem bodovi trebaju za opstanak, dok Real gostuje Malagi, koja takođe vodi veliku bitku kako bi zadržala prvoligaški status.

Barselona ima bod prednosti u odnosu na Real, a Valjadolid i Malaga su izjednačeni sa po 36 bodova, i jedan od ova dva tima naredne sezone se seli u Segundu.

Pored Malage i Valjadolida, i Rasing i Tenerife imaju po 36 bodova i dva od ta četiri tima, priključiće se Kserezu naredne sezone u nižem rangu.

U ligi šampiona igraće Barselona, Real i Valensija, a u kvalifikacije će Sevilja ili Malaga. Sevilja, koja gostuje bezbrižnoj Almeriji ima bod više od Majorke, koja dočekuje Espanjol, koji je takođe prebrinuo brige vezane za opstanak.