0
Utorak 18.08.2015.
19:35 >> 22:43h

Minimalac BATE-a, nada za Partizan!

Posle 90 minuta bitke u Borisovu, raduju se domaći. Beloruski šampiona BATE pobedio je Partizan 1:0 u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona. Rezultatom mogu da budu zadovoljni i jedni i drugi. Domaćin jer je stekao lepu prednost, a crno-beli jer su izgubili samo sa golom razlike iako su celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje posle isključenja Marka Jevtovića.

Tanjug
Stefan Babović vodio je žestoke duela sa igračima beloruskog šampiona

Crno-belima ostaje nada da u sredu u revanšu, u Humskoj, mogu da nadoknade prednost Belorusa. Domaćin se pokazao kao čvrsta, disciplinovana ekipa, ali izabranici Zorana Milinkovića imaju čemu da se nadaju za osam dana pred prepunim tribinama u Beogradu.

Odlučujući trenutak meča dogodio se u 75. minutu kada je Mihail Gordejčuk, kao duh sam ostao, posle kornera, u petercu Partizana i glavom zakucao loptu u mrežu nemoćnog Živkovića. Golman crno-belih je najzaslužniji što su je sprski šampion poražen samo sa golom razlike. Odbranio je nekoliko zicera, pre svega Rodionovu i ostavio crno-bele u igri za plasman u Ligu šampiona.

U prvom poluvremenu veliku šansu, u 13. minutu, je imao Andrija Živković, koji je bio najopasniji po gol domaćina, ali nije uspeo lepo da prihvati loptu u izglednoj situaciji. Neopreznost i neiskustvo Marka Jevtovića u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je neoprezno startovao i dobio drugi žuti karton, ispostavila se kao presudna. U finišu, domaćin je kidisao na gol Živkovića, ali je Partizan uspeo da ne primi drugi gol.

90+4. minut - Kraj utakmice, minimalac BATE Borisova. Partizan ima šanse u revanšu u Humskoj.
86. minut  - Nova šansa za Rodionova, koji iz neposredne blizine pucao, ali opet je Živković spasio Partizanov gol.
85. minut - BATE nastavlja da pritiska crno-bele u finišu susreta.
83. minut - Nova šansa za domeće. Signevič je opalio snažno, ali opet je sjajno intervenisao Živko Živković.
81. minut - Gol je ohrabrio Beloruse koji se ne zadovoljavaju sa minimalnom prednošću.

75. minut - GOOOL, BATE vodi 1:0. Strelac je Mihail Gordječuk, koji se najbolje snašao posle kornera i glavom sa pet metara lako matirao golmana Živkovića. Vulićević je mogao bolje da interveniše.

71. minut - Andrija Živković je bio u dobroj prilici, ali ostaje bez golova.
70. minut - Opet je Rodionov bio u šansi, ali je šutirak tik pored desne staitive gola Živkovića.
67. minut - Gordejčuk je imao veliku priliku, ali je šutirao iznad gola. Pritisak domaćina sve jači.
61. minut - Rodionov je najveća pretnja po Partizan. Opet je bio u šansi, ali defanzivci crno-belih uspeli su da zaustave napadača BATE-a.
60. minut - Najveća zvezda Belorusa Aleksandar Hleb neprimetan.
54. minut - Indisponirani Božinov napušta igru. Na terenu je brzonogi Nikola Trujić.
51. minut - Kao što se očekivalo, napadi domaćina, crno-beli su se opravdano povukli. Igraju sa desetoricom.
48. minut - Oumaru se žali na povedu. Ipak, napadač crno-belih se vraća na teren.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+2. minut - Partizan će celo drugo poluvreme da igra sa igračem manje. Isključen je Jevtović, zbog drugog žutog kartona. Nema golova u prvom poluvremenu.

44. minut - Gordejčuk je prvi požuteli igrač BATE Borisova.
37. minut - Aleksejevič pokušava iz daljine, ali je siguran Živković.
36. minut - Partizan bolji poslednjih desetak minuta, opasan je Andrija Živković po gol domaćina, ali mreže miruju.
32. minut - Stefan Babović pokušava iz kornera, ali samo do živog zida.
30. minut - Crno-beli su ravnopravan rival domaćinu.
22. minut - Marko Jevtović je prvi igrač koji je dobio žuti karton.
18. minut - Nova šansa za BATE, opet Rodionov, i opet j sjajan bio Živko Živković, Odlične odbrane golmana crno-belih.
17. minut - Andrija Živković je povređen, ali ništa strašno, vraća se u igru zlatni "orlić".

13. minut - Andrija Živković je imao dobru priliku za Partizan, ali je loša primio loptu.

7. minut - Nova šansa za BATE, Rodionov je bio u dobroj prilici, ali opet Živković sjajno brani.
5. minut - Živković je spasio Partizan. Dobar udarac Žarnečik, ali golman crno-belih sjajno brani.
3. minut - Babović je izveo prvi korner za Partizana, alim nema opasnosti po gol domaćina.
1. minut - Utakmica je počela.

Partizan igra u standardnom sastavu. Za Beloruse će od prvog minuta da zaigra najvećea zvezda ovog tima, Aleksandar Hlehg, nekadašnji igrač Arsenala i Barselone. U sastavu BATE-a su i dvojica Srba, Mladenović i Milunović.

Ukoliko eliminiše BATE, kasa kluba iz Humske biće bogatija za minimum 14 miliona evra.

BATE BORISOV: Černik, Žarnerčik, Dubra, Milunović, Mladenović, Aleksijevič (od 7. Signevič), Volodko (od 64. Staševič), Karnicki, Hleb (od 87. Baga), Gordejčuk, Rodionov.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević Fabrisio, Balažic, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, A. Živković (od 89. Ilić), Oumaru, Božinov (od 54. Trujić).