0
Četvrtak 06.08.2015.
22:55

Bezbolan poraz Voše, "lale" pišu istoriju

Novosadska bajka traje. Vojvodina se plasirala u plej-of za Ligu Evrope, pošto je u dvomeču trećeg kola kvalifikacija bila bolja od Sampdorije ukupnim rezultatom – 4:2. revanš meč u "srpskoj Atini" okončan je pobedom Đenovljana 2:0.

Tanjug
Vojvodina u prelepom ambijentu potvrdila plasman u narednu fazu

Posle sjajne partije i pobede u Italiji od 4:0 u prvom meču, Voša nije uspela da ponovi isti uspeh, ali je uprkos porazu 2:0 (1:0) došla na korak do grupne faze.

Sampa je uspela da postigne po pogodak u oba poluvremena. Najpre je Eder u 16. minutu doneo prednost gostima, da bi konačan rezultat susreta postavio Murijel dvadeset minuta pre kraja.

Imala je i ekipa Zlatomira Zagorčića svoje šanse, čak je i bila bolji rival tokom većeg dela meča, ali je golman Đenovljana Vivijano prilikom pokušaja Ivanića i Sekulića veoma dobro intervenisao.

Crveno-beli su tako ponovili uspeh od pre dve sezone, kada su zaustavljeni od strane Vaduca na poslednjem koraku pred ulazak u najmasovnije evropsko takmičenje.

Žreb za poslednju rundu kvalifikacija na programu je u petak od 13.00 u Nionu.

Posle dužeg vremena, za meč crveno-belih iz Novog Sada vladalo je ogromno interesovanje, pa je ekipu Valtera Zenge dočekao krcati stadion "Karađorđe", 12.000 navijača i koreografija, a sve je bilo u znaku velikog Vujadina Boškova.