0
Utorak 04.05.2010.
22:02 >> 00:27h

Barselona ubedljiva protiv Tenerifa

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom "Kamp Nou" ekipu Tenerifa rezultatom 4:1 u meču 36. kola španske Primere.

Dva gola za katalonski klub postigao je Leo Mesi u 17. i 90. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Bojan Krkić u 63. i Pedro Rodrigez u 77. minutu, dok je jedini strelac za goste bio je Martinez u 39. minutu.

Dva kola pre kraja španskog šampionata prvo mesto na tabeli i dalje drži Barselona sa 93 boda, dok je Real drugi sa četiri poena manje, ali i mečom manje, koji u sredu igra na teškom gostovanju Majorci. "Kraljevski klub" ima imperativ pobede, jer će u suprotnom titula otići u Kataloniju.

Ekipa Valensije pobedila je na "Mestalji" Kserez rezultatom 3:1. Dva gola za Valensiju postigao je Mata u 45. i 58. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Silva u 68. Jedini gol za goste dao je Armenteros u 37. minutu.

Almerija je na svom terenu pobedila Viljareal rezultatom 4:2. Dva gola za domaći tim dao je Uče u 29. i 43. minutu, a po jedan pogodak postigli su Krusat u 15. i Pijati u 90. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Markano u 53. i Ibagaza u 66.

Hetafe i Hihon igrali su bez pobednika, 1:1. Gosti su poveli u 17. minutu pogotkom Miguela, a izjednačio je Soldado u 47.