0
Utorak 23.06.2015.
22:37

EP: Nokautirana Srbija bez polufinala i OI

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Danske sa 2:0, u utakmici trećeg kola šampionata Evrope u Češkoj.

Tanjug/AP
Lazar Ćirković nije bio na visini zadatka

Ovim porazom ekipa Mladena Dodića oprostila se od Evropskog prvenstva, ali i Olimpijskih Igara u Riju sledeće godine.

Srbiji je bila neophodna pobeda, ali čak i u slučaju trijumfa naš tim ne bi prošao u polufinale, jer su u drugom meču Nemačka i Češka remizirali.

Naša selekcija igrala je sve bolje što je meč više odmicao, ali je upravo u tom periodu Danska povela. Falk je pogodio u 21. minutu posle centaršuta sa leve strane. Danski napadač ostao je neometan na petercu i bez većih problema je savladao Dmitrovića.

Srbija je bila blizu izjednačenja u 30. minutu. Jojić je sjajnim udarcem sa 20-metara iskosa sa leve strane pokušao pod prečku, ali je golman Danske krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Minut kasnije veliku šansu imao je i Đuričić. Marko Petković je odradio praktično sav posao, odlično je uposlio Đuričića koji je stigao da šutira, ali za malo pored gola.

Već u 47. minutu Danska je povećala na 2:0. Gol je postigao Fišer posle velike nepažnje odbrane Srbije. Danski fudbaler je prihvatio loptu pored trojice srpskih igrača i iz prve savladao Dmitrovića za 2:0.

U poslednjih pola sata videlo se da ni igrači Srbije ne veruju u veliki preokret, pa je finiš utakmice protekao u nešto opuštenijoj igri na obe strane. I Danska i Srbija imali su nekoliko šansi, ali je na kraju ostalo 2:0.

Srbija je takmičenje u Češkoj završila sa remijem, dva poraza i samo jednim postignutim golom. U duelu sa Danskom naš tim nije bio u podređenom položaju, ali je promašio barem tri velike šanse, pa nije ni mogao da se nada povoljnijem rezultatu.

DANSKA: Busk, Šolc, Vestergard, Kristijansen, Durmisi, Jonson, Hojbjerg, Tomsen, Falk, Fišer, Poulsen.
SRBIJA: Dmitrović, Petković, Petrvić, Spajić, Ćirković, Kovačević, Čaušić, Đuričić, Jojić, Pešić, Ćavrić.